Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Elektro

Zlín jde s dobou. Pro jízdy v centru pořizuje elektromobil

elektromobil nabijeci stanice egtv

Menší provozní náklady a především mnohem větší ekologičnost. To jsou hlavní výhody elektromobilů. Na druhé straně vah je však jejich vyšší pořizovací cena. Magistrát města Zlína nyní zkušebně pořídil nákladní vozidlo – elektromobil pro Odbor městské zeleně. Další vozidlo bude během tohoto roku pořízeno pro Odbor vnitřní správy. Právě například vozidla těchto odborů vykonávají zpravidla jen krátké pojížďky ve městě, a jsou tedy zbytečně zdrojem zvýšeného množství výfukových zplodin.

Číst dál...

Nová dobíjecí stanice pro elektromobily byla otevřena v Teplicích

dobijeci stanice garaze ikona CEZ

Obyvatelé a návštěvníci severočeských Teplic mohou díky obchodnímu centru Galerie Teplice ode dneška využívat služeb nové veřejné dobíjecí stanice pro elektromobily. Stanice umístěná na krytém parkovišti nákupního centra Galerie Teplice je vybavená konektorem se standardem Mennekes s parametry dobíjení 32 A / 400 V i běžnou „domácí“ zásuvkou s parametry 16 A / 230 V.

Číst dál...

První bezplatné elektrobusy v Praze mají za sebou 10 tisíc kilometrů a 150 tisíc přepravených pasažérů

Elektrobus PST CEZ ARRIVA 13 EGTV ikona

Dva nové elektrobusy od českého výrobce SOR, které už více než dva měsíce jezdí na trase pravidelných linek BB1 a BB2 spojujících multifunkční areál BB Centrum a stanici metra Budějovická na trase C v Praze 4, ujely již více než 10 tisíc kilometrů. Jejich služeb využilo zhruba 150 tisíc cestujících. Jedná se o první elektrobusy nasazené do ostrého provozu v pražské hromadné dopravě, které mohou cestující využívat bezplatně. Projekt je společnou iniciativou developerské a investiční společnosti PASSERINVEST GROUP, Skupiny ČEZ a dopravní společnosti ARRIVA s cílem snížit zatížení životního prostředí zejména ve městech.

Číst dál...

VIDEO: Radnice v Pacově testuje elektromobil

EGTV elektromobil pacov PHM

Ulicemi Pacova se od konce října bude prohánět elektromobil. Radnice si chce vyzkoušet možnosti jeho využití v městském provozu. Elektromobil Volkswagen E-UP radnici k testování zapůjčila energetická společnost E.ON, která tak navazuje na projekt Vysočina šetří energii.

Číst dál...

Startuje první brněnská rychlodobíjecí stanice ČEZ. Elektromobil nabije za 20 minut!

EGTV rychlodobijeci stanice elektromobilSkupina ČEZ, provozovatel nejkomplexnější sítě veřejných dobíjecích stanic v České republice, otevřela svou první rychlodobíjecí stanici pro elektromobily v Brně. „Dobíječka“ zprovozněná ve spolupráci se společností AAA AUTO umožní uživatelům elektromobilů nabít 80 % kapacity baterie za pouhých 20 minut. ČEZ připravuje v brzké době na území jihomoravské metropole další dobíjecí stanice.

Číst dál...

REKLAMA