Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Energie

Šéf SPD označil volby v Bádensku-Württembersku za referendum proti jaderné energii

temelin
Předseda Sociálnědemokratické strany (SPD) Sigmar Gabriel v neděli prohlásil, že volby ve spolkovém státě Bádensko-Württembersko byly referendem, v němž se voliči vyslovili pro konec jaderné energie. Informuje o tom agentura AFP.

Číst dál...

E.ON sníží od nového roku komoditní cenu plynu pro domácnosti v průměru o 7 %

zemni_plyn_sporak

Společnost E.ON. sníží od nového roku komoditní ceny zemního plynu pro zákazníky z kategorie domácností a maloodběratelů v průměru o sedm procent. Společnost o tom informovala ve středu.

Číst dál...

Papamobil možná zezelená, mohl by jezdit na solární pohon

papamobil
Papež Benedikt XVI. by chtěl jezdit papamobilem na solární pohon. Řekl to ve středu kardinál Giovanni Lajolo, kterého cituje agentura AFP. Lajolo sdělil, že Benedikt by rád vyměnil svůj vůz za papamobil poháněný elektřinou. Podle Lajola je tento nápad projevem "papežova zájmu o ekologii".

Číst dál...

Na Vysočině nejlépe s elektroodpadem točí v Telči

telc
Druhý ročník informační kampaně Zatočte s elektroodpadem na Vysočině letos navštívil 10 měst a pomohl vysbírat více než 4 tuny vysloužilých elektrozařízení. Na každou návštěvu připadalo průměrně více než 420 kilogramů elektroodpadu. Jen v Telči lidé přinesli více než 1150 kilogramů elektroodpadu. Díky tomuto výsledku v kraji obsadila první příčku.

Číst dál...

Elektronické aukce na dodávku elektřiny a plynu ušetřily Pelhřimovu čtyři miliony korun

elektronicke_aukce
Čtyři miliony korun, taková je částka, kterou ušetřil Pelhřimov v internetových aukcích za dodávku elektřiny a plynu v příštích dvou letech. Z původních třinácti milionů za elektřinu, které Pelhřimov doposud platil, se částka snížila na deset milionů korun. Elektronická aukce na dodávku plynu se nakonec nekonala, protože do soutěže se přihlásil pouze současný dodavatel. Ten ale snížil svou nabídku o milion korun.

Číst dál...

REKLAMA