Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Energie

Konec levné nafty je na dohled

nafta cisterna ikona freeimages

Po několikaměsíčním takřka volném pádu ceny ropy si jak severomořská ropa Brent, tak texaská WTI připsaly v úterý jedno procento, a pak dalších dokonce pět procent. Rusko, Saúdská Arábie a několik dalších zemí kartelu OPEC se totiž dohodlo na zmražení těžby ropy na lednové produkci.

Číst dál...

O soutěž ekologických oskarů je letos rekordní zájem

eon energy globe award cr

V Praze byli před týdnem slavnostně představeni vítězové základních kategorií 7. ročníku mezinárodní soutěže E.ON Energy Globe Award ČR, jejímž iniciátorem je v České republice od roku 2008 energetická společnost E.ON. Celkového vítěze, který vedle sošky ekologického oskara získá zajímavé odměny včetně automobilu ŠKODA Octavia Combi G-TEC, zvolí v příštích měsících hlasováním veřejnost.

Číst dál...

Úspory v metrologii přináší profit Skupině ČEZ

dukovany ikona

Nejen úspory, ale také peníze přináší činnost Útvaru metrologie Jaderné elektrárny Dukovany, která provádí kalibrace měřidel pro elektrárny Skupiny ČEZ. Poskytuje své služby také pro externí firmy, pochopitelně za úplatu. Jen v loňském roce tak metrologie přispěla k zisku Skupiny ČEZ částkou 1 164 944 korun. Informoval o tom mluvčí společnosti ČEZ Jiří Bezděk.

Číst dál...

Jaderná elektrárna Dukovany, největší koncentrace velkých dieselgenerátorů

EGTV jaderna elektrarna dukovany JE DUKOVANY

Ve čtvrtek do Jaderné elektrárny (JE) Dukovany dorazily poslední čtyři mobilní dieselgenerátory. Elektrárna tak má k dispozici celkem 18 dieselgenerátorů (kromě několika menších elektrocentrál) o celkovém společném výkonu 41,4 MW.

Číst dál...

Historicky první blackout všech čtyř bloků JE Dukovany prověřil její připravenost

dukovany ikonaVe čtvrtek 13. března se v JE Dukovany uskutečnil historicky první blackout (ztráta elektrického napájení), jenž se týkal všech čtyř bloků, při kterém došlo k úplnému odpojení elektrárny od vnější sítě. Šlo sice o cvičení, ale právě jeho průběh poskytl neocenitelné informace pro jeho úspěšné zvládnutí. Akce proběhla ve spolupráci s příslušnými síťovými pracovišti (dispečinky, rozvodnami, vodními elektrárnami). Přínosy těchto cvičení potvrdila již v minulosti mezinárodní mise OSART a zařadila je mezi tři nejvýznamnější dobré praxe na EDU.

Číst dál...

REKLAMA