Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Energie

Nové smlouvy o připojení fotovoltaických a větrných elektráren až po analýze dopadů

solarni_energie_04
Nové smlouvy o připojení dalších fotovoltaických (FVE) a větrných elektráren (VTE) budou uzavírány až po analýze reálných dopadů jejich výroby na bezpečnost a spolehlivost provozu distribuční soustavy. Upozornilo na to ve čtvrtek České sdružení regulovaných elektroenergetických společností (ČSRES).

Číst dál...

Průzkum: Češi jaderným elektrárnám důvěřují, ale přiklánějí se k ověření jejich bezpečnosti

temelin
Obavu z jaderné energetiky v současnosti nepociťuje 54 procent občanů a téměř 55 procent lidí se za účelem zvýšení energetické soběstačnosti vyslovilo pro navýšení kapacit jaderných elektráren. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který v úterý zveřejnila společnost SANEP.

Číst dál...

Fotovoltaici žádají ČEPS, aby se zasadil o zrušení zákazu připojování solárních elektráren

solarni_energie
Česká fotovoltaická průmyslová asociace poslala generálnímu řediteli společnosti ČEPS Vladimíru Tošovskému otevřený dopis, ve kterém ho vyzývá, aby se konkrétními kroky zasadil o ukončení stop-stavu. Informoval o tom v úterý mluvčí asociace Jan Hlaváč.

Číst dál...

Unijní odborníci budou jednat o jaderné bezpečnosti v EU

 temelin12
V úterý se v Bruselu sejdou experti na jadernou energetiku z jednotlivých členských států Evropské unie (EU), aby společně s eurokomisařem pro energetiku Güntherem Oettingerem jednali o bezpečnosti jaderných elektráren v EU. Informoval o tom server Euractiv.cz.

Číst dál...

Hradecká vodní elektrárna Hučák připravuje pro veřejnost filmový víkend

mala_vodni_elektrarna_hucak
Informační centrum-Obnovitelné zdroje v Hradci Králové připravilo pro veřejnost na nadcházející víkend spolu s exkurzemi do malé vodní elektrárny Hučák také projekci filmu Malé vodní elektrárny na Labi. Agenturu Mediafax o tom v pondělí informoval mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy Jiří Kosina.

Číst dál...

REKLAMA