Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Energie

Svaz průmyslu chce vytvořit expertní komisi kvůli růstu cen energie

penize_rozpocetKvůli řešení vzrůstajících cen energie požádá Svaz průmyslu a dopravy (SP) premiéra Petra Nečase (ODS), aby vytvořil odbornou komisi, která posoudí vliv dotací na podporu biomasy a bioplynu na českou ekonomiku. Ve středu to řekl Jaroslav Hanák, prezident SP.

Číst dál...

Vsetínská radnice zvažuje možnost obchodovat na burze s energiemi

pocitac_klavesniceVsetínská radnice začala uvažovat o možnosti obchodovat na burze s elektřinou. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek oznámila mluvčí vsetínské radnice Marie Šidlová. Nákup elektřiny na burze ve správný čas by totiž podle vedení města umožnil radnici uspořit nemalé finance. Představitelé města nyní zjišťují možnosti a počítají, která varianta bude pro městskou kasu nejlepší.

Číst dál...

Hongkong investuje do čínských reaktorů

jaderne_palivo

Hongkongská elektrárenská společnost CLP, jedna z největších energetik v jihovýchodní Asii, investuje 70 miliard jüanů (7,5 miliardy eur) do projektu jaderné elektrárny Jang-ťiang. Její výstavba začala v roce 2008 a spuštění prvního tisícimegawattového bloku CPR-1000 se plánuje už za dva roky.

Číst dál...

Japonci zastaví reaktor jaderné elektrárny Ohi

ohi_ikona_600x200

Japonská energetická společnost KEPCO kvůli poklesu tlaku zastaví provoz reaktoru jaderné elektrárny Ohi. Informovala o tom v sobotu agentura AFP.

Číst dál...

Studenti z Frýdlantu si vysvědčení převzali u jaderného reaktoru v Dukovanech

dukovany_ikonaStudenti gymnázia Frýdlant si ve středu převzali vysvědčení v reaktorovém sále Jaderné elektrárny Dukovany. Něco takového se na přísně střeženém pracovišti odehrálo vůbec poprvé v historii elektrárny, řekla pro agenturu Mediafax vedoucí informačního centra elektrárny Dana Janovská.

Číst dál...

REKLAMA