Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Energie

O víkendu JE Dukovany odstaví 1. blok

dukovany ikona

V sobotu 31.8. 2013 budou postupně odpojeny obě turbíny prvního bloku JE Dukovany. Zahájení snižování výkonu je plánováno na sobotu v 12.00. Bloky 2., 3., a 4. pracují i nadále na 100%. Jedná se o odstávku na pravidelnou výměnu 1/5 paliva, údržbu zařízení a provedení investičních akcí a technických řešení. Odstávka má trvat 27dní.

Číst dál...

Dukovanská sluneční babička slaví 10 let

fve-edu ikona

Nejstarší, nejlépe střežená a nejnavštěvovanější – to jsou primáty, kterými se může pochlubit fotovoltaická elektrárna umístěná v areálu jaderné elektrárny Dukovany. Za neutuchajícího zájmu veřejnosti letos slaví desítku let provozu v této lokalitě.

Číst dál...

Ministerstvo průmyslu chce případné výpadky energie krýt z německých plynových elektráren

elektricke_napeti

Výkyvy v dodávkách elektřiny chce Česko pokrývat prostřednictvím plynových elektráren v Německu. Na energetické konferenci Leading Minds Forum to ve čtvrtek řekl vedoucí oddělení obnovitelných zdrojů ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Gebauer.

Číst dál...

Fotovoltaika prohrává i přes mamutí dotace

solarni_energie_02

Kdybychom chtěli v Česku vyrábět elektřinu pouze ve fotovoltaických zdrojích, museli bychom investovat astronomických osm biliónů korun. Vyplývá to z výsledků tuzemské energetiky v uplynulém roce: solární panely, jejichž výstavba přišla za pět let odhadem na 150 miliard korun, vyrobily jen 2,4 procenta celkové loňské produkce elektřiny. 

Číst dál...

Španělští vesničané se radují z úložiště jaderného odpadu

jaderne_palivoŠpanělská vláda po dlouhém jednání konečně rozhodla o umístění nového úložiště jaderného odpadu, informují v pátek webové portály deníků El País a El Comercio. Obyvatelé vybrané vesnice slaví, zařízení jim totiž přinese peníze a práci.

Číst dál...

REKLAMA