Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Hybridní

Hlavní město otestuje elektromobily v projektu „Praha elektromobilní“

elektrovozidlo
Návrh pilotního projektu „Praha elektromobilní“ v roce 2011 schválila městská rada. Byl připraven za základě „Studie proveditelnosti elektromobility v podmínkách HMP“  zpracované pro hlavní město v loňském roce. Usnesení rady zahrnuje schválení organizačního i finančního zajištění projektu. Koordinací projektu byla radou pověřena předsedkyně Výboru pro životní prostředí Zastupitelstva hl. m. Prahy Andrea Vlásenková.

Číst dál...

Po Praze budou jezdit dva nové autobusy s hybridním pohonem

hybridni_autobus
Dva nové městské kloubové autobusy s hybridním pohonem, které Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) představil ve středu, by podle odhadů měly snížit spotřebu až o 30 procent. Agentuře Mediafax to sdělila Aneta Řehková z DPP.

Číst dál...

Hybridní vůz získává zlatou plaketu

toyota_prius_hybrid
Vítězstvím vozu Toyota Prius získává v TÜV Reportu poprvé čelní umístění automobil s alternativním pohonem. Japonský hybridní pionýr je na špičce v kategorii stáří do tří let, s nejnižší kvótou podstatných závad ve výši 2,2%. O druhé místo se dělí vozy Toyota Auris, Mazda 2 a Porsche 911 se 2,3%. Smart Fortwo (2,5%), VW Golf Plus (2,6%) a Ford Fusion (2,7%) jsou rovněž v této špičkové skupině.

Číst dál...

Japonská sonda přivezla na Zemi prach z asteroidu

sonda_1
Japonská sonda Hajabusa zachytila částice z asteroidu Itokawa. Informuje o tom v úterý webový portál stanice BBC. Japonská vesmírná agentura sdělila, že analýza 1500 zrnek uložených ve sběrné nádobě sondy potvrdila, že jsou mimozemského původu.

Číst dál...

REKLAMA