Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Na Štědrý den zajistí provoz Temelína tři stovky lidí


temelin12

Celkem tři stovky pracovníků budou na Štědrý den zajišťovat provoz Jaderné elektrárny Temelín. Vloni se na Štědrý den v České republice spotřebovalo 161 miliónů kWh elektřiny, 60 procent energie vyrobily dvě české jaderné elektrárny, řekl ve středu agentuře Mediafax mluvčí elektrárny Marek Sviták.

REKLAMA

Letos, podle předpokladů České energetické přenosové soustavy (ČEPS), by měla být spotřeba srovnatelná s předchozími lety. Plný výkon obou českých jaderných elektráren je proto v plánu i na letošní závěr roku. Na Štědrý den budou provoz elektrárny Temelína zajišťovat tři stovky pracovníků ve třech směnách. Ty se v nepřetržitém provozu budou střídat po osmi hodinách. V přípravě provozu se na tyto svátky neplánují žádné zkoušky a jiné činnosti, které by vyžadovaly přítomnost dalších lidí. Jinak jsou Vánoce v Temelíně srovnatelné s provozem o víkendech.

Jedním z těch, kteří budou na Štědrý den pracovat, je Radek Drunecký, operátor primárního okruhu jaderné části elektrárny. Spolu se svými třemi kolegy nastoupí na blokovou dozornu v deset hodin večer a bezpečný provoz bloku bude zajišťovat do rána do šesti hodin. „Od vánočního stromku odejdu do práce krátce před devátou hodinou. Rodinný program na Štědrý den si časově upravíme tak, abychom vše zvládli před mým odchodem,“ řekl Radek Drunecký.

Jeho směna na blokové dozorně speciální vánoční rituály nemá „Vzájemně si ale ochutnáme vánoční cukroví,“ uvedl s úsměvem Radek Drunecký.

Jinak Štědrý den pro něj bude pracovně stejný jako každá jiná směna v roce. „Pokaždé musím zajistit kontrolu a bezpečný provoz reaktoru a to bez ohledu zda je svátek, víkend nebo pracovní den. To platí i pro všechny mé kolegy, kteří budou v práci o Vánocích, ale třeba i na Silvestra nebo na Nový rok,“ dodal Drunecký.

Zdroj: MEDIAFAX


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informac

Facebook energytv.cz

REKLAMA