Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

VIDEO: Na Vysočině odstartoval projekt energeticky úsporného kraje

vysocina setri energii ikona

Kraj Vysočina patří dlouhodobě k nejčistším regionům v České republice. Právě to byl také důvod, proč se jako vůbec první region rozhodl stát energeticky úsporným krajem. Projekt Vysočina šetří energii vznikl z iniciativy energetické společnosti E.ON a Kraje Vysočina v roce 2012. Portál Vysočina šetří energii je prvním krokem k hledání opatření vedoucích k úspoře energie v Kraji Vysočina.

Číst dál...

Obyvatelé Žďáru nad Sázavou umí sbírat elektroodpad

elektroopad

Že si lidé na Vysočině váží životního prostředí, dokazují obyvatelé Žďáru nad Sázavou, kteří než aby vyhodili svého vysloužilého elektrického pomocníka do směsného odpadu, neváhají udělat pár kroků navíc a odnesou ho k recyklaci. Také proto se v loňském roce stali právem čtvrtými nejaktivnějšími sběrači vysloužilého elektra v celé České republice v kategorii obcí nad 20 000 obyvatel.

 

Číst dál...

ENERSOL 2013: Zástupci z Vysočiny budou obhajovat vítězství v celostátním finále

enersol ikonaO postup do republikového finále ENERSOL 2013 a možnost reprezentovat Kraj Vysočina soupeřilo v pátek 22. února v jihlavském Kině Dukla čtrnáct studentů se svými projekty zaměřenými na obnovitelné zdroje, úsporu energií a snižování emisí v dopravě. Do finále, které se uskuteční na konci března v Chebu, postoupilo sedm nejlepších, konkrétně čtyři projekty z kategorie ENERSOL A PRAXE, dva projekty z kategorie ENERSOL A INOVACE a jeden projekt z kategorie ENERSOL A POPULARIZACE. Reprezentační družstvo Kraje Vysočina bude na západě Čech obhajovat loňské i předloňské vítězství.

Číst dál...

Jihomoravské obce a města sbíraly ocenění za třídění elektroodpadu

elektrospotrebice

Hned dvě společnosti zabývající se zpětným odběrem elektrozařízení - ASEKOL a ELEKTROWIN – v těchto dnech předaly ocenění a finanční odměny obcím, které letos nejlépe třídily elektroodpad. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a Jihomoravským krajem. Ceremoniál moderovala Miss ČR 2003 Lucie Váchová Křížková.

Číst dál...

Češi nejsou zatížení škodlivinami více než jiní Evropané

teplarna01

Státní zdravotní ústav dokončil rozsáhlou studii, která je součástí evropského projektu COPHES/DEMOCOPHES, zaměřeného na zjišťování chemických škodlivin v lidském těle. V rámci takzvaného humánního biomonitoringu se zkoumaly koncentrace vybraných chemických látek a jejich metabolitů v tělech českých dětí a jejich matek. Poprvé máme díky jednotnému postupu a metodice srovnání s dalšími 16 evropskými zeměmi.

 

Číst dál...

REKLAMA