Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

VIDEO: Podívejte se do unikátní testovací laboratoře CONTEG pro datová centra

CONTEG lab ikona

V Pelhřimově bylo otevřeno unikátní evropské testovací centrum pro datová centra a spuštěny do provozu nejnovější výrobní technologie. Společnost Conteg významně rozšířila svůj výrobní závod v Pelhřimově a zahájila činnost unikátního TestCentra pro datová centra (TC4DC). Dále byly do provozu uvedeny nové výrobní technologie. Celková investice dosáhla 105 mil. Kč. Doba výstavby byla 15 měsíců a celá investice by nebyla realizovatelná bez pomoci strukturálních fondů Evropské unie.

Číst dál...

VIDEO: Vynalézavý podnikatel přišel s převratným zařízením, které uspoří až čtvrtinu paliva

solutor prevodovka ikona

Úspěšný selfmademan, majitel havlíčkobrodské firmy na dálkově ovládané svahové sekačky Lubomír Dvořák představil na konferenci České manažerské asociace svůj převratný patent, který údajně uspoří 25% paliva. 

Číst dál...

Datová centra Applu přejdou na obnovitelnou energii

apple

Firma Apple oznámila, že ve svých datových centrech hodlá používat pouze energii z obnovitelných zdrojů. Hlavní centrum v americké Severní Karolíně by dokonce roku mělo přejít na solární pohon, informuje agentura AFP.

Číst dál...

Prezident Klaus: Jádro čeká renesance a rychlé vyčerpávání tradičních zdrojů je mýtus

klaus_vaclav

Renesanci jaderné energetiky, bez které se státy jako Česko neobejdou, ve čtvrtek předpověděl prezident Václav Klaus. Na konferenci Energy Gas Storage Summitu 2012 na Pražském hradě vyzval k pozastavení dotací pro obnovitelné zdroje energie a vyčerpání zdrojů tradičních označil za nesmyslný mýtus.

Číst dál...

Ministr Chalupa uvolnil 200 milionů korun z programu Zelená úsporám pro veřejné budovy

zelena_usporam

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) uvolnil 200 milionů korun z programu Zelená úsporám na úspory energií ve veřejných budovách. Peníze jsou určené pro žádosti, které byly pozastavené kvůli nedostatku finančních prostředků, sdělil ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí rezortu životního prostředí Matyáš Vitík.

Číst dál...

REKLAMA