Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

VIDEO: Vynalézavý podnikatel přišel s převratným zařízením, které uspoří až čtvrtinu paliva

solutor prevodovka ikona

Úspěšný selfmademan, majitel havlíčkobrodské firmy na dálkově ovládané svahové sekačky Lubomír Dvořák představil na konferenci České manažerské asociace svůj převratný patent, který údajně uspoří 25% paliva. 

Číst dál...

Datová centra Applu přejdou na obnovitelnou energii

apple

Firma Apple oznámila, že ve svých datových centrech hodlá používat pouze energii z obnovitelných zdrojů. Hlavní centrum v americké Severní Karolíně by dokonce roku mělo přejít na solární pohon, informuje agentura AFP.

Číst dál...

Prezident Klaus: Jádro čeká renesance a rychlé vyčerpávání tradičních zdrojů je mýtus

klaus_vaclav

Renesanci jaderné energetiky, bez které se státy jako Česko neobejdou, ve čtvrtek předpověděl prezident Václav Klaus. Na konferenci Energy Gas Storage Summitu 2012 na Pražském hradě vyzval k pozastavení dotací pro obnovitelné zdroje energie a vyčerpání zdrojů tradičních označil za nesmyslný mýtus.

Číst dál...

Ministr Chalupa uvolnil 200 milionů korun z programu Zelená úsporám pro veřejné budovy

zelena_usporam

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) uvolnil 200 milionů korun z programu Zelená úsporám na úspory energií ve veřejných budovách. Peníze jsou určené pro žádosti, které byly pozastavené kvůli nedostatku finančních prostředků, sdělil ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí rezortu životního prostředí Matyáš Vitík.

Číst dál...

"Řešte odpady a kanalizaci!", vyzvalo jihlavskou radnici fórum občanů

forum_ikona

Nakládání s odpady, opravy kanalizace, oživení centra a rozšíření městské hromadné dopravy – to jsou nejpalčivější problémy, které sestavili účastníci tradičního Fóra Zdravého města Jihlavy, letos s podtitulem letos Co na srdci, to na Fóru! Následují témata revitalizace náměstí, absence sociálních bytů a míst ve školkách (podrobněji níže v tabulce).

Číst dál...

REKLAMA