Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

ENERSOL 2013: Zástupci z Vysočiny budou obhajovat vítězství v celostátním finále

enersol ikonaO postup do republikového finále ENERSOL 2013 a možnost reprezentovat Kraj Vysočina soupeřilo v pátek 22. února v jihlavském Kině Dukla čtrnáct studentů se svými projekty zaměřenými na obnovitelné zdroje, úsporu energií a snižování emisí v dopravě. Do finále, které se uskuteční na konci března v Chebu, postoupilo sedm nejlepších, konkrétně čtyři projekty z kategorie ENERSOL A PRAXE, dva projekty z kategorie ENERSOL A INOVACE a jeden projekt z kategorie ENERSOL A POPULARIZACE. Reprezentační družstvo Kraje Vysočina bude na západě Čech obhajovat loňské i předloňské vítězství.

Číst dál...

Jihomoravské obce a města sbíraly ocenění za třídění elektroodpadu

elektrospotrebice

Hned dvě společnosti zabývající se zpětným odběrem elektrozařízení - ASEKOL a ELEKTROWIN – v těchto dnech předaly ocenění a finanční odměny obcím, které letos nejlépe třídily elektroodpad. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a Jihomoravským krajem. Ceremoniál moderovala Miss ČR 2003 Lucie Váchová Křížková.

Číst dál...

Češi nejsou zatížení škodlivinami více než jiní Evropané

teplarna01

Státní zdravotní ústav dokončil rozsáhlou studii, která je součástí evropského projektu COPHES/DEMOCOPHES, zaměřeného na zjišťování chemických škodlivin v lidském těle. V rámci takzvaného humánního biomonitoringu se zkoumaly koncentrace vybraných chemických látek a jejich metabolitů v tělech českých dětí a jejich matek. Poprvé máme díky jednotnému postupu a metodice srovnání s dalšími 16 evropskými zeměmi.

 

Číst dál...

Vítězem Ceny eko energie 2012 je projekt „Využití papírového odpadu“

papirove brikety

Vítězem Ceny eko energie pro rok 2012 se stává Střední škola obchodu a služeb Jihlava se svým projektem Využití papírového odpadu.

Číst dál...

Vítězem E.ON Energy Globe Award ČR 2012 se stal ekologický dům do extrémních podmínek

otaceci dum lhota ikona

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR, jejíž iniciátorem v České republice je energetická společnost E.ON, a která je také často nazývána jako udílení „ekologických Oskarů“, zná již svého vítěze. Ceny vítězům jednotlivých soutěžních kategorií předali během finálového večera v pražském klubu SaSaZu patroni z řad známých osobností. I letos se projekty šetřící energii ucházely o prvenství v sedmi kategoriích: Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil. O absolutním vítězi rozhodla veřejnost hlasováním na internetu a také diváci v sále během finálového večera. Absolutní prvenství v letošním ročníku patří Bohumilu Lhotovi s jeho unikátním otáčivým domem.

Číst dál...

REKLAMA