Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Ministr Chalupa uvolnil 200 milionů korun z programu Zelená úsporám pro veřejné budovy

zelena_usporam

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) uvolnil 200 milionů korun z programu Zelená úsporám na úspory energií ve veřejných budovách. Peníze jsou určené pro žádosti, které byly pozastavené kvůli nedostatku finančních prostředků, sdělil ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí rezortu životního prostředí Matyáš Vitík.

Číst dál...

"Řešte odpady a kanalizaci!", vyzvalo jihlavskou radnici fórum občanů

forum_ikona

Nakládání s odpady, opravy kanalizace, oživení centra a rozšíření městské hromadné dopravy – to jsou nejpalčivější problémy, které sestavili účastníci tradičního Fóra Zdravého města Jihlavy, letos s podtitulem letos Co na srdci, to na Fóru! Následují témata revitalizace náměstí, absence sociálních bytů a míst ve školkách (podrobněji níže v tabulce).

Číst dál...

VIDEO: BOSCH DIESEL představil infostánek Žabí dům s ekotématikou

bosch_zabi_dum_ikona

Unikátní infostánek s názvem Žabí dům představila v Jihlavě firma Bosch Diesel.  Mobilní infostánek prezentuje drobné projekty spojené s ochranou životního prostředí, které firma souhrnně označuje jako GoGreen. V loňském roce Bosch Diesel takových projektů realizoval například kolem stovky a letos to bude podobné.

Číst dál...

S bioodpadem můžete do všech jihlavských sběrných dvorů

bioodpad

Větve, listí, trávu a další biologicky rozložitelné odpady mohou obyvatelé Jihlavy nově ukládat ve všech sběrných dvorech do speciálních velkoobjemových kontejnerů. Novinku zavádí od 1. března 2012 Služby města Jihlavy ve spolupráci s Magistrátem města Jihlavy. Odpady mohou být pouze rostlinného původu, především se jedná o větve, listí a trávu. Odpad nesmí obsahovat žádné nežádoucí příměsi, jako jsou plasty, kovy, nebezpečné odpady a jiné nerozložitelné komodity.

Číst dál...

Chytré sítě změní energetiku k nepoznání

solarni_energie_03

První zkušenosti z provozu takzvaných chytrých energetických sítí (smart grids) v několika severoamerických městech ukazují, že tento systém představuje budoucnost především při využívání decentralizovaných energetických zdrojů, zejména solárních a větrných.

Číst dál...

REKLAMA