Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Třídění má smysl – 93 procent plastu a papíru se znovu použije

20120224_tridirna_065_ikona

Velká většina odpadu, který občané z Jihlavska uloží do kontejnerů na plasty a papír, najde další využití. Konkrétně třídící linka v Jihlavě vrací do oběhu 93 procent dotříděného odpadu. „Čísla ukazují, že třídění opravu má smysl. Na začátku těchto dobrých výsledků je zodpovědný přístup obyvatel, kteří do kontejnerů správně ukládají patřičný odpad, za což zasluhují poděkování.

Číst dál...

Jak nejlépe pečovat o baterie v zimě

zima_telefon

Každoroční mrazy či sněhové vánice nesvědčí žádným digitálním přístrojům. Notebooky, fotoaparáty i mobilní telefony jsou vystavovány extrémně nízkým teplotám, náhlým změnám teplot či nebezpečí pádu a jejich baterie tím trpí. Poradíme vám, čeho se v zimním období vyvarovat a jak baterie nejlépe chránit před poškozením.

 

Číst dál...

Co nahradí ropu v dopravě?

elektromotor_auto

Vyčerpání ropy očekávané během několika málo desetiletí ohrožuje v první řadě dopravu. Globálně na fosilních zdrojích závisí až z 90 procent a automobilová i letecká prakticky úplně. Na celkové spotřebě energetických zdrojů se přitom doprava podílí jednou čtvrtinou a emisemi dokonce ještě ve větší míře.

Číst dál...

Češi odevzdali k recyklaci již 521 Svatováclavských korun

elektrospotrebice

Od roku 2005, kdy kolektivní systém ELEKTROWIN zahájil svou činnost, odevzdali Češi k recyklaci již bezmála 125 000 tun vysloužilých elektrospotřebičů, které obsahovaly 1250 kilogramů zlata, což je hmotnost 521 Svatováclavských korun. Celková váha odevzdaných elektrospotřebičů se může srovnávat s 9 Brooklynskými mosty, zároveň jde o více než 5 milionu kusů spotřebičů. Postavené do řady vedle sebe by vytvořily „hada“ vedoucího z Prahy do Říma a zpět.

Číst dál...

Vodní kapky se představily na konferenci Fórum 2000

forum_2000_ikona

Ve dnech 9. až 11. října 2011 proběhla v Praze tradičně pod záštitou Václava Havla patnáctá výroční konference Forum 2000. Debat a diskusí o klíčových problémech, kterým čelí naše civilizace, se zúčastnilo přes 120 významných světových osobností, zejména politiků, vědců, náboženských představitelů, podnikatelů a zástupců občanské společnosti. Třídenní konference Forum 2000 se každý rok účastní více než 3.000 pozorovatelů. Mezi nimi jsou především zástupci vlád, akademici, představitelé občanské společnosti, podnikatelé a studenti.

Číst dál...

REKLAMA