Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Armáda spásy spustila na pomoc Japonsku unikátní celosvětovou charitativní aplikaci přes Facebook

japonsko_zemetreseni_iko
Prostřednictvím Armády spásy v České republice a nové unikátní globální Facebookové aplikaci \"Unite to Help Japan\" může kdokoli na světě finančně pomoci obětem japonského zemětřesení a tsunami.  Veškeré peníze získané díky této aplikaci získá Armáda spásy v České republice, která všem dárcům garantuje, že půjdou jen do Japonska.

Číst dál...

Konference pro pedagogy mateřských škol se uskuteční ve Velkém Meziříčí

ucitelky_materskych_skol
Pedagogové mateřských škol se mohou těšit na krajskou konferenci, která proběhne ve Velkém Meziříčí už 28. března a bude zaměřena na nabídku environmentálních aktivit organizací kraje Vysočina.

Číst dál...

I letos se můžete zapojit do velké úklidové akce "Čistá Vysočina"

jarni_iklid_vysociny
V letošním roce je připraven už 3. ročník celokrajské aktivity zaměřené na jarní úklid Vysočiny. Prvních ročníků, které byly podpořeny z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí v rámci projektu „Vysočina 21“, se účastnilo téměř 19 tisíc osob a sebralo se zhruba 90 tun odpadků.

Číst dál...

Na Novoměstsku řádil Putující kontejner. Jen za loňský rok spořádal více než 24 tun elektroodpadu

sberny_dvur
Přijede, vysbírá a zase odjede. Tak by se dalo charakterizovat konání Putujícího kontejneru kolektivního systému ELEKTROWIN. Ten jenom za uplynulý rok na Novoměstsku pohltil a ekologicky zrecykloval přes 24 tun elektroodpadu. Na takové množství mu přitom stačily jen dvě návštěvy regionu. Během svého působení navštívil 26 obcí a pokaždé pomohl lidem, kteří nemají ve své obci sběrný dvůr, s recyklací. Obce na Vysočině Putující kontejner navštíví i v letošním roce.

Číst dál...

Tábor chce zavést pravidelné pořádání farmářských trhů

zelenina
Jihočeský Tábor hodlá pravidelně zavést takzvané farmářské trhy. Jak agentuře Mediafax řekl starosta Jiří Fišer (T2020), nyní se hledá vhodná lokalita pro konání akce, a také provozovatel, který by si organizování akce vzal pod svou správu.

Číst dál...

REKLAMA