Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

V Mikroregionu Novoměstsko řádí Putující kontejner

sberny_dvur
Do Mikroregionu Novoměstsko zavítal Putující kontejner kolektivního systému ELEKTROWIN. Ten během tří týdnů navštíví 26 obcí, kde pomůže obyvatelům s ekologickou recyklací vysloužilých elektrozařízení. Kontejner tak usnadní život v obcích, jež nemají vlastní sběrný dvůr, ale pomůže také životnímu prostředí v kraji Vysočina. Putující kontejner již navštívil obec Bohdalec, městys Sněžné, Líšnou a chystá se do celé řady dalších obcí.

Číst dál...

Armáda spásy spustila na pomoc Japonsku unikátní celosvětovou charitativní aplikaci přes Facebook

japonsko_zemetreseni_iko
Prostřednictvím Armády spásy v České republice a nové unikátní globální Facebookové aplikaci \"Unite to Help Japan\" může kdokoli na světě finančně pomoci obětem japonského zemětřesení a tsunami.  Veškeré peníze získané díky této aplikaci získá Armáda spásy v České republice, která všem dárcům garantuje, že půjdou jen do Japonska.

Číst dál...

Konference pro pedagogy mateřských škol se uskuteční ve Velkém Meziříčí

ucitelky_materskych_skol
Pedagogové mateřských škol se mohou těšit na krajskou konferenci, která proběhne ve Velkém Meziříčí už 28. března a bude zaměřena na nabídku environmentálních aktivit organizací kraje Vysočina.

Číst dál...

I letos se můžete zapojit do velké úklidové akce "Čistá Vysočina"

jarni_iklid_vysociny
V letošním roce je připraven už 3. ročník celokrajské aktivity zaměřené na jarní úklid Vysočiny. Prvních ročníků, které byly podpořeny z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí v rámci projektu „Vysočina 21“, se účastnilo téměř 19 tisíc osob a sebralo se zhruba 90 tun odpadků.

Číst dál...

Na Novoměstsku řádil Putující kontejner. Jen za loňský rok spořádal více než 24 tun elektroodpadu

sberny_dvur
Přijede, vysbírá a zase odjede. Tak by se dalo charakterizovat konání Putujícího kontejneru kolektivního systému ELEKTROWIN. Ten jenom za uplynulý rok na Novoměstsku pohltil a ekologicky zrecykloval přes 24 tun elektroodpadu. Na takové množství mu přitom stačily jen dvě návštěvy regionu. Během svého působení navštívil 26 obcí a pokaždé pomohl lidem, kteří nemají ve své obci sběrný dvůr, s recyklací. Obce na Vysočině Putující kontejner navštíví i v letošním roce.

Číst dál...

REKLAMA