Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Bloger se vysmál zeleným

uhli

Strana zelených opět zaútočila na uhelné elektrárny. Použila však fotku Ostravy, kde žádné nejsou. To pobavilo blogera Marka Hurta.

Číst dál...

Energiewende brzdí kapitálové výdaje firem

euro curreny wiki e1438846134356 compressed

Německý obrat v energetice (Energiewende) působí jako brzda kapitálových výdajů, zejména u společností s vysokou spotřebou energie. Ty totiž nevědí, co mohou očekávat.

Číst dál...

Nové české PST transformátory regulují toky elektrické energie z Německa

cena energie

Provozovatel české přenosové soustavy, společnost ČEPS, uvedl v rozvodně Hradec u Kadaně do provozu dva ze čtyř PST transformátorů (Phase Shifting Transformers). Spuštěny byly ve dvou fázích – na začátku ledna a minulý týden v pátek. Na jedné ze dvou propojovacích linek s východní částí Německa tak mohou od 13. ledna dispečeři lépe regulovat toky elektrické energie a udržovat je v bezpečných mezích. Spuštění obdobných strojů v rozvodně Röhrsdorf předpokládá tamní provozovatel přenosové soustavy, společnost 50Hertz, ve druhé polovině letošního roku.

Číst dál...

VIDEO: Na prvního Mostečana se čekalo do čtyř

prvni mostecan EGTV

První miminko roku 2017, které se 1. ledna krátce po šestnácté hodině narodilo v mostecké porodnici, se jmenuje Lukáš Pasterniak. Radost rodičů umocnily i dary od primátora města Most Jana Paparegy a manželů Ivany a Pavla Tykačových. Na radostnou událost se podívejte ve videu iUHLI TV.

Číst dál...

ČR má 140 plnicích CNG stanic

auto zemni plyn

Praha (28. prosince 2016) – V lednu 2014 bylo v ČR celkem 50 veřejných CNG stanic, dnes jich je již 140 a další se chystají zahájit provoz už v lednu. Za poslední 3 roky tedy v ČR přibylo 100 plnicích CNG stanic. V průměru je dnes v každém kraji kolem 10 ti stanic, nejvíce, celkem 22, jich má kraj Středočeský. Otevírají se na čerpacích stanicích Benzina, MOL, OMV, Shell, Texaco, Total, EuroOil, D oil, Caroil, KaprOil, Marho, Kontakt, Q100 aj. Zejména Benzina má CNG stojan v ČR už na 30 čerpacích stanicích a uvažuje až na 80 ti. Napříč Evropou je asi 5 tisíc CNG stanic. Velkému zájmu o koupi ekologických CNG vozidel v ČR přispívají i pobídky a dotace. Pro příští rok Ministerstvo životního prostředí uvažuje, že by mohla být finanční podpora na nákup CNG vozidel nastavena pro všechny.

Číst dál...

REKLAMA