Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Před sto lety zemřel sir William Heerlein Lindley

voda

Působení Wiliama H. Lindleye v Praze na přelomu 19. a 20. století se stalo nesmazatelnou kapitolou nejen pražské historie, ale i dějin evropského technického myšlení. Složitost řešení odvodnění Prahy byla výjimečná a Lindleyovo řešení bylo typickým příkladem autorova elegantního odborného rukopisu. Vybudovaná základní kanalizační síť slouží dodnes, čistírna odpadních vod pracovala více než padesát let.

Číst dál...

Pražané mají o třídění plechovek zájem

kontejnery recyklace odpadu

V pražských ulicích už se nachází 500 šedých kontejnerů na sběr kovového odpadu. Na podporu recyklace nápojových plechovek vzniklo video s olympijským medailistou Vavřincem Hradilkem.

Číst dál...

Ministr Jiří Havlíček prosazuje využití získávaného lithia v České republice

lithium podpis memoranda MPO.CZ egtv ikona

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček v pondělí se společností European Metals Holdings Ltd. (EMH) podepsal Memorandum o porozumění, které se týká spolupráce v oblasti těžby a zpracování lithia v České republice.

Číst dál...

V bývalém dole NWR je 301 milionů tun uhlí

debiensko

Polský důl Debiensko, který vloni na podzim prodala mateřská firma OKD Australanům, odhalil své bohatství. Podle posledních údajů z průzkumného vrtu se v jeho slojích skrývá více než 300 milionů tun kvalitního černého uhlí. Společnost Prairie Mining Limited nyní dělá vše pro to, aby je mohla začít co nejdříve těžit.

Číst dál...

Tříděného uhlí je letos dostatek

lom bilina e1437342041708

I když je zatím letošní zima mrazivější než ty předešlé, loňský scénář s dlouhými výpadky se neopakuje.

Číst dál...

REKLAMA