Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Stoky pod Prahou procházejí pravidelnou kontrolou

voda

Stoková síť pod hlavním městem je pod bedlivou kontrolou. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací v loňském roce v rámci preventivního průzkumu prohlédli 152 kilometrů kanalizace a zrevidovali 1 980 vstupních šachet a objektů na stokové síti.

Číst dál...

Ztráty vody loni dosáhly 15 procent, výrazně klesla doba přerušení dodávky vody při havárii

havarie vody zasah TZ egtv ikona

Ztráty vody v pražské vodovodní síti se i v loňském roce udržely na hranici patnácti procent. Přitom ještě v roce 2000 ztráty přesahovaly jednu třetinu a v roce 1996 dokonce více než 43 procent.

Číst dál...

České mozky se utkají v nápadech, jak znovu využít odpad

recyklovana moda PHM EGTV ikona

Ministerstvo průmyslu a obchodu letos vyhlásilo již druhý ročník soutěže Přeměna odpadů na zdroje. Nový beton a malta vyrobené ze stavebního odpadu, víceúčelové desky z použitých kabelů, svatební šaty z plastu, originální oděv z gramofonových desek nebo iglú z roliček toaletního papíru – to jsou některé z projektů, které loni zabodovaly v soutěži.

Číst dál...

Před sto lety zemřel sir William Heerlein Lindley

voda

Působení Wiliama H. Lindleye v Praze na přelomu 19. a 20. století se stalo nesmazatelnou kapitolou nejen pražské historie, ale i dějin evropského technického myšlení. Složitost řešení odvodnění Prahy byla výjimečná a Lindleyovo řešení bylo typickým příkladem autorova elegantního odborného rukopisu. Vybudovaná základní kanalizační síť slouží dodnes, čistírna odpadních vod pracovala více než padesát let.

Číst dál...

Pražané mají o třídění plechovek zájem

kontejnery recyklace odpadu

V pražských ulicích už se nachází 500 šedých kontejnerů na sběr kovového odpadu. Na podporu recyklace nápojových plechovek vzniklo video s olympijským medailistou Vavřincem Hradilkem.

Číst dál...

REKLAMA