Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Největší rypadlo na Armádě končí

iUHLI rk5000 r10 rypadloPo 34 letech bude koncem letošního roku odstaveno rypadlo RK5000/R10 v lomu ČSA. Obří stroj se začal v provoze využívat v roce 1983.

Číst dál...

MPO se nebude kvůli OKD soudit

ministr jan mladek IUHLI ikona

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) oznámilo, že nepodá u insolvenčního soudu žalobu kvůli své neuznané pohledávce vůči společnosti OKD. Podle ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) nebude pozice státu nedomáháním se pohledávky oslabena, protože náklady spojené s uzavíráním dolů mohou být řešeny v rámci schválené reorganizace.

Číst dál...

Hořící haldu uhasí umělé jezero

iUHLI halda hrabuvka vjezd wikipedia petr stefekMísto golfového hřiště bude na haldě v Ostravě-Hrabůvce umělé jezero. Už se napouští. Než bude plné, je smrtelnou pastí.

Číst dál...

Ruští horníci drží hladovku, nedostali mzdy

iUHLI gukovo wikipedia dmitry89Horníci ruské společnosti Kingugol z Rostovské oblasti drží od poloviny srpna hladovku, aby upozornili na nevyplacené mzdy. Hladoví více než stovka horníků, kteří navíc odmítají lékařské vyšetření.

Číst dál...

Bez veřejné podpory soláry stagnují

iUHLI solary sk wikipadia orgInstalovaný výkon solárních elektráren v Česku od roku 2012 stagnuje. Ke konci letošního 1. pololetí bylo v tuzemsku instalováno 2045,5 megawattu (MW) zdrojů, které energii ze slunce vyrábějí. To je o necelá dvě procenta méně než na konci roku 2012.

Číst dál...

REKLAMA