Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

VIDEO: Těžba a rekultivace ruku v ruce

iUHLI rekultivace doluRekultivace krajiny po těžbě uhlí dokáží člověka ohromit. Zejména, pokud jsou zachyceny časosběrným videem. Podívejte se jak společnost Glencore prováděla rekultivační práce na starých uhelných dolech Westside v Novém Jižním Walesu v Austrálii.

Číst dál...

Největší rypadlo na Armádě končí

iUHLI rk5000 r10 rypadloPo 34 letech bude koncem letošního roku odstaveno rypadlo RK5000/R10 v lomu ČSA. Obří stroj se začal v provoze využívat v roce 1983.

Číst dál...

MPO se nebude kvůli OKD soudit

ministr jan mladek IUHLI ikona

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) oznámilo, že nepodá u insolvenčního soudu žalobu kvůli své neuznané pohledávce vůči společnosti OKD. Podle ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) nebude pozice státu nedomáháním se pohledávky oslabena, protože náklady spojené s uzavíráním dolů mohou být řešeny v rámci schválené reorganizace.

Číst dál...

Hořící haldu uhasí umělé jezero

iUHLI halda hrabuvka vjezd wikipedia petr stefekMísto golfového hřiště bude na haldě v Ostravě-Hrabůvce umělé jezero. Už se napouští. Než bude plné, je smrtelnou pastí.

Číst dál...

Ruští horníci drží hladovku, nedostali mzdy

iUHLI gukovo wikipedia dmitry89Horníci ruské společnosti Kingugol z Rostovské oblasti drží od poloviny srpna hladovku, aby upozornili na nevyplacené mzdy. Hladoví více než stovka horníků, kteří navíc odmítají lékařské vyšetření.

Číst dál...

REKLAMA