Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Uhlí pomohlo nakrmit tisíce dětí

uhli tezba ikona freeimagescom

Lepší nálada, větší aktivita a výrazné zlepšení školní docházky. To je výsledek projektu „Obědy pro děti“, do kterého je od roku 2013 zapojená i organizace Women for women manželů Pavla a Ivany Tykačových.

Číst dál...

MPO: Vývoj v OKD nešlo předvídat

uhli tezba ikona freeimagescom

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) považuje svůj postup v otázce pohledávky vůči OKD ve výši 1,888 miliardy za správný. MPO do insolvenčního řízení přihlásilo pohledávku, která vůbec nemusí vzniknout a jejíž výše je jenom odhadovaná. Insolvenční správce Lee Louda ji následně neuznal. Ministerstvo nyní oznámilo, že její vyřazení soudně nenapadne.

Číst dál...

Od tragédie v dole Pluto uplynulo 35 let

uhli tezba ikona freeimagescom

Horníkům, kteří zahynuli před 35 lety při důlním neštěstí v Louce u Litvínova, se přijeli poklonit severočeští politici, představitelé podnikatelského, veřejného a kulturního života i současní horníci. Obětem vzdal hold také ústecký hejtman Oldřich Bubeníček a člen zastupitelstva Radek Belej (oba KSČM) i primátor města Most Jan Paparega.

Číst dál...

VIDEO: Těžba a rekultivace ruku v ruce

iUHLI rekultivace doluRekultivace krajiny po těžbě uhlí dokáží člověka ohromit. Zejména, pokud jsou zachyceny časosběrným videem. Podívejte se jak společnost Glencore prováděla rekultivační práce na starých uhelných dolech Westside v Novém Jižním Walesu v Austrálii.

Číst dál...

Největší rypadlo na Armádě končí

iUHLI rk5000 r10 rypadloPo 34 letech bude koncem letošního roku odstaveno rypadlo RK5000/R10 v lomu ČSA. Obří stroj se začal v provoze využívat v roce 1983.

Číst dál...

REKLAMA