Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Ve shybce pod Čechovým mostem se skrývalo šest tun nečistot

voda

Šest tun nečistot včetně tuků museli odstranit pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací při čištění shybky pod Čechovým mostem.

Číst dál...

E.ON spustil největší bateriové úložiště v České republice

baterie mydlovary E.ON ikona egtv

Energetická společnost E.ON Česká republika uvedla v Mydlovarech na Českobudějovicku do zkušebního provozu velkokapacitní systém pro ukládání energie. S kapacitou až 1,75 MWh jde o největší zařízení svého druhu u nás. Celková investice dosáhla výše 24 milionů korun. Zařízení formou řešení na klíč dodala společnost Siemens.

Číst dál...

Stoky pod Prahou procházejí pravidelnou kontrolou

voda

Stoková síť pod hlavním městem je pod bedlivou kontrolou. Pracovníci Pražských vodovodů a kanalizací v loňském roce v rámci preventivního průzkumu prohlédli 152 kilometrů kanalizace a zrevidovali 1 980 vstupních šachet a objektů na stokové síti.

Číst dál...

Ztráty vody loni dosáhly 15 procent, výrazně klesla doba přerušení dodávky vody při havárii

havarie vody zasah TZ egtv ikona

Ztráty vody v pražské vodovodní síti se i v loňském roce udržely na hranici patnácti procent. Přitom ještě v roce 2000 ztráty přesahovaly jednu třetinu a v roce 1996 dokonce více než 43 procent.

Číst dál...

České mozky se utkají v nápadech, jak znovu využít odpad

recyklovana moda PHM EGTV ikona

Ministerstvo průmyslu a obchodu letos vyhlásilo již druhý ročník soutěže Přeměna odpadů na zdroje. Nový beton a malta vyrobené ze stavebního odpadu, víceúčelové desky z použitých kabelů, svatební šaty z plastu, originální oděv z gramofonových desek nebo iglú z roliček toaletního papíru – to jsou některé z projektů, které loni zabodovaly v soutěži.

Číst dál...

REKLAMA