Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Energetickými projekty roku jsou i teplárny

teplarna v plane nad luznici c energy cz compressed

Dlouho opomíjené zdroje využívající k výrobě tepla a elektřiny fosilní paliva letos prolomily stigma. V soutěži Česky energetický a ekologický projekt (ČEEP), kterou každoročně vypisují ministerstva pro místní rozvoj, průmyslu a obchodu a životního prostředí, získaly ocenění hned ve více kategoriích.

Číst dál...

Finsko chce zakázat uhlí

finsky parlament eduskuntatalo helsinki wikipedia janne hellsten compressed

Finská vláda chce, aby spalování uhlí za účelem získání elektrické energie bylo po roce 2030 v zemi nelegální aktivitou. Proti záměru vlády se vyslovila řada tamních firem.

Číst dál...

ČEZ žaluje Škodu JS kvůli potrubí v Dukovanech

jedukovany2 compressed

Energetická společnost ČEZ podala žalobu na firmu Škoda JS o náhradu škody 611 milionů korun kvůli chybným kontrolám potrubí v jaderné elektrárně Dukovany. Částka nemusí být konečná. Připomněl, že ČEZ odstávky vynucené chybnými kontrolami přišly loni asi na 2,5 miliardy korun.

Číst dál...

Volání po technologii záchytu CO2

hlin02

Asociace producentů uhlí apeluje na světové politiky, aby změnili svůj přístup a výrazně podpořili nasazení technologií záchytu oxidu uhličitého.

Číst dál...

Z komína trmické teplárny byli letecky evakuováni lidé

evakuace trmice ikona EGTV TZ

Neobvyklý pohled jak z akčního filmu se po dva dny nabízel všem, kteří se dívali směrem ke komínu Teplárny Trmice. Z vrcholu této 220 metrů vysoké a ve vrcholové koruně 5,3 metru široké stavby byly za asistence vrtulníku evakuovány zraněné osoby. Jednalo se o cvičení leteckých záchranářů střediska Letecké záchranné služby v Ústí nad Labem.

Číst dál...

REKLAMA