Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

E.ON spustil největší bateriové úložiště v České republice

baterie mydlovary E.ON ikona egtv

Energetická společnost E.ON Česká republika uvedla v Mydlovarech na Českobudějovicku do zkušebního provozu velkokapacitní systém pro ukládání energie. S kapacitou až 1,75 MWh jde o největší zařízení svého druhu u nás. Celková investice dosáhla výše 24 milionů korun. Zařízení formou řešení na klíč dodala společnost Siemens.

Číst dál...

České mozky se utkají v nápadech, jak znovu využít odpad

recyklovana moda PHM EGTV ikona

Ministerstvo průmyslu a obchodu letos vyhlásilo již druhý ročník soutěže Přeměna odpadů na zdroje. Nový beton a malta vyrobené ze stavebního odpadu, víceúčelové desky z použitých kabelů, svatební šaty z plastu, originální oděv z gramofonových desek nebo iglú z roliček toaletního papíru – to jsou některé z projektů, které loni zabodovaly v soutěži.

Číst dál...

Pražané mají o třídění plechovek zájem

kontejnery recyklace odpadu

V pražských ulicích už se nachází 500 šedých kontejnerů na sběr kovového odpadu. Na podporu recyklace nápojových plechovek vzniklo video s olympijským medailistou Vavřincem Hradilkem.

Číst dál...

Ministr Jiří Havlíček prosazuje využití získávaného lithia v České republice

lithium podpis memoranda MPO.CZ egtv ikona

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček v pondělí se společností European Metals Holdings Ltd. (EMH) podepsal Memorandum o porozumění, které se týká spolupráce v oblasti těžby a zpracování lithia v České republice.

Číst dál...

V bývalém dole NWR je 301 milionů tun uhlí

debiensko

Polský důl Debiensko, který vloni na podzim prodala mateřská firma OKD Australanům, odhalil své bohatství. Podle posledních údajů z průzkumného vrtu se v jeho slojích skrývá více než 300 milionů tun kvalitního černého uhlí. Společnost Prairie Mining Limited nyní dělá vše pro to, aby je mohla začít co nejdříve těžit.

Číst dál...

REKLAMA