Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

České mozky se utkají v nápadech, jak znovu využít odpad

recyklovana moda PHM EGTV ikona

Ministerstvo průmyslu a obchodu letos vyhlásilo již druhý ročník soutěže Přeměna odpadů na zdroje. Nový beton a malta vyrobené ze stavebního odpadu, víceúčelové desky z použitých kabelů, svatební šaty z plastu, originální oděv z gramofonových desek nebo iglú z roliček toaletního papíru – to jsou některé z projektů, které loni zabodovaly v soutěži.

Číst dál...

Pražané mají o třídění plechovek zájem

kontejnery recyklace odpadu

V pražských ulicích už se nachází 500 šedých kontejnerů na sběr kovového odpadu. Na podporu recyklace nápojových plechovek vzniklo video s olympijským medailistou Vavřincem Hradilkem.

Číst dál...

Ministr Jiří Havlíček prosazuje využití získávaného lithia v České republice

lithium podpis memoranda MPO.CZ egtv ikona

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček v pondělí se společností European Metals Holdings Ltd. (EMH) podepsal Memorandum o porozumění, které se týká spolupráce v oblasti těžby a zpracování lithia v České republice.

Číst dál...

V bývalém dole NWR je 301 milionů tun uhlí

debiensko

Polský důl Debiensko, který vloni na podzim prodala mateřská firma OKD Australanům, odhalil své bohatství. Podle posledních údajů z průzkumného vrtu se v jeho slojích skrývá více než 300 milionů tun kvalitního černého uhlí. Společnost Prairie Mining Limited nyní dělá vše pro to, aby je mohla začít co nejdříve těžit.

Číst dál...

Tříděného uhlí je letos dostatek

lom bilina e1437342041708

I když je zatím letošní zima mrazivější než ty předešlé, loňský scénář s dlouhými výpadky se neopakuje.

Číst dál...

REKLAMA