Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

VIDEO: Projekt Vodní kapky se prezentuje výstavou ve Svitavách

vodni_kapky_kongo_ikonaŽivotní situaci obyvatel Konga, kterým pomáhá unikátní projekt Vodní kapky, přibližuje výstava, která je nyní k vidění ve svitavském centru Fabrika. Humanitární projekt Vodní kapky vznikl v roce 2007 v Rakousku. Nyní už je ale zaběhlým projektem, na kterém společně spolupracuje Diecézní charita České Budějovice a společnost Energie AG Bohemia.


Společnost Energie AG Bohemia se zavázala přispět 1.haléřem ze svého zisku, a tak i činí. V praxi to tedy vypadá tak, že ve všech vodárenských společnostech, které Energie AG Bohemia vlastní na území naší republiky, sečte počet prodaných kubíků vody za rok a vynásobí jedním haléřem, který jde vždy ze zisku společnosti.

Hlavním cílem humanitárního projektu Vodní kapky je poskytnout pomoc konkrétním lidem v konkrétní oblasti postižené nedostatkem pitné vody, pomoci tedy těm nejpotřebnějším.

Díky humanitárnímu projektu Vodní kapky se podařilo v Demokratické republice Kongo vybudovat a opravit téměř sedmdesát studní, což umožnilo přístup k pitné vodě téměř čtvrt miliónu obyvatel regionu Katanga.

REKLAMA

VÍCE INFORMACÍ NAJDETE NA www.vodnikapky.cz

 

 

 


Situace v Demokratické republice Kongo
Od roku 1987 začala v Demokratické republice Kongo, v oblasti diecéze Kilwa-Kasenga, kde žije zhruba 500 000 obyvatel, zajišťovat pomoc Caritas Rakousko při budování studní, zajištění čerpadel pro studny a odborném vyškolení místního obyvatelstva. Dodnes zde nemá 54 % obyvatel přístup k pitné vodě a každé desáté dítě umírá následkem nemoci způsobené špinavou vodou. V posledních 20 letech se podařilo v oblasti vybudovat přes 230 studní a vybavit je čerpadly, které však po 15-20 letech fungování vyžadují značné opravy či výměnu. V posledních třech letech se navíc v oblasti znovu rozšířil výskyt cholery.
REKLAMA