Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Domov seniorů v Chýnově má nové úsporné vytápění za 2,5 milionu korun

domov_senioru_chynov
Nové vytápění, které může ušetřit až 25 procent nákladů, mají v Domově seniorů v Chýnově na Táborsku, který zřizuje Jihočeský kraj. Náměstkyně hejtmana Ivana Stráská (ČSSD) pro agenturu Mediafax uvedla, že náklady na pořízení nové technologie přišly na dva a půl milionu korun.

Nová kotelna v objektu je úsporná a ekologičtější. “Stará kotelna nevyhovovala technickým požadavkům a nárokům na výrobu tepla. Nové dva kotle jsou na zemní plyn a byly doplněny řídicím systémem, který umožňuje online a vzdálené sledování a ovládání provozu kotelny,“ vysvětlila Stráská.

Díky novému systému lze předpokládat, že by zařízení mohlo spotřebovat o 25 procent méně plynu, než dosud. “To by znamenalo roční úsporu na vytápění okolo 250 tisíc korun. Vložená investice se tak při těchto propočtech vrátí do deseti let,“ uvedla Ivana Stráská.

REKLAMA

V Domově pro seniory v Chýnově žije více přes 70 lidí. Zařízení je jako jedno z mála zaměřeno na péči o seniory trpící Alzheimerovou chorobou. Druhé podobné, ale městské zařízení je pak v Českých Budějovicích na Máji.

V rekonstrukcích vytápění a výměnách za modernější, ekologičtější a úspornější chce kraj ve svých organizacích i nadále pokračovat.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA