Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Strakonická nemocnice investuje přes 100 milionů do snížení energetické náročnosti budov

nemocnice_strakonice_ikona_600x200

Částku přes 100 milionů korun investuje nemocnice ve Strakonicích do projektu snížení energetické náročnosti a snížení emisí. Agentuře Mediafax to řekl ředitel Tomáš Fiala s tím, že půjde hlavně o zateplení několika objektů v areálu.

REKLAMA

Jde o objekty, v nichž sídlí gynekologie, transfuzní stanice, kožní oddělení, chirurgie, ARO a ubytovna.

“Hlavním strategickým cílem projektu je snížení spotřeby energie  na vytápění vybraných objektů nemocnice a v návaznosti na to i snížení emisí vypouštěných do ovzduší, uvedl předseda představenstva a ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Kromě zateplení půjde i o opatření na úpravě topných rozvodů a těles spojené s instalací termostatických hlavic na otopných tělesech. Celkové náklady jsou okolo 108 milionů korun, přičemž nemocnice získá až 60 procentní státní dotaci. Zbytek uhradí zřizovatel zařízení, kterým je Jihočeský kraj.

Poměrně rozlehlý areál nemocnice se nachází v severovýchodní části města a tvoří na 30 stavebních objektů, které zahrnují jak zdravotní pavilony, tak i hospodářské zázemí provozu. Některé objekty prošly v průběhu let různými rekonstrukcemi, z poslední doby je to rekonstrukce a přístavba interny, rekonstrukce stravovací části. Areál nemocnice je napojen na centrální zásobování teplem, v areálu se nachází několik výměníkových stanic.

V současné době pokračuje rekonstrukce infrastruktury, kdy ohřev teplé užitkové vody bude zabezpečen pro jednotlivé objekty centrálně z hlavní výměníkové stanice.
Kromě úspor na energiích, v řádu milionů korun ročně, má projekt pozitivní dopad na životní prostředí. Realizací opatření na snížení energetické náročnosti vybraných objektů nemocnice nastane snížení emisí vypouštěných do ovzduší.

Zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA