Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Solární

Fotovoltaici žádají ČEPS, aby se zasadil o zrušení zákazu připojování solárních elektráren

solarni_energie
Česká fotovoltaická průmyslová asociace poslala generálnímu řediteli společnosti ČEPS Vladimíru Tošovskému otevřený dopis, ve kterém ho vyzývá, aby se konkrétními kroky zasadil o ukončení stop-stavu. Informoval o tom v úterý mluvčí asociace Jan Hlaváč.

Číst dál...

Malé solární elektrárny prý mohou domácnostem ušetřit 2,3 miliardy korun ročně

solarni_elektrarna_mala
Více než 300 tisíc domácností může pokrýt 30 procent své spotřeby elektřiny z malých solárních elektráren. Jak ve středu informovala Česká fotovoltaická průmyslová asociace, znamenalo by to celkovou roční úsporu ve výši 2,3 miliardy korun.

Číst dál...

Fotovoltaická elektrárna Dubno zahájila provoz na místě bývalé skládky

solarni_energie_03
Otevření nové fotovoltaické elektrárny u obce Dubno na Příbramsku provází zajímavý fakt; tento moderní 0,75 MWp komplex byl vystavěn, zprovozněn a úspěšně spuštěn na brownfieldu – na místě dřívější skládky směsného odpadu. Jedná se o plochu, která svou povahou nemohla být použita k zemědělským účelům či k bydlení. FVE Dubno tak jasně narušuje zaběhlou a často mylnou představu, že fotovoltaické elektrárny pouze zabírají zemědělskou půdu a prostor pro zemědělskou produkci.

Číst dál...

Detektivové zadrželi tři muže podezřelé z podplácení v souvislosti s fotovoaltaickou elektrárnou

solarni_energie_02

V minulých dnech zadrželi detektivové ÚOOZ trojici mužů podezřelých z podplácení v souvislosti s udělováním licencí pro fotovoltaické elektrárny v Severních Čechách. Informace k případu poskytl ve čtvrtek mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták.

Číst dál...

Sněmovna souhlasí se změnou rozpočtu kvůli "solárnímu boomu"

snemovna
Poslanci ve středu pustili do druhého čtení novelu státního rozpočtu, kterou předložila vláda kvůli navýšení prostředků na krytí nákladů takzvaného solárního boomu. Zároveň s vytvořením výdajové položky však vzrostou i příjmy, vysvětlil ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Číst dál...

REKLAMA