Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Teplo

Pražané se zahřejí ekologickým teplem vyrobeným v největší teplárně v republice

teplarna01

Další významná část ekologizačního programu probíhá nyní v teplárně Mělník I, kterou v rámci Skupiny ČEZ provozuje společnost Energotrans, a. s. Jako dílčí projekt s názvem „Snížení emisí SOx v Elektrárně Mělník, K1 - K6“ přitom takzvaná druhá vlna ekologizace započala již v roce 2012, kdy byly zahájeny přípravy realizace opatření pro snížení emisí oxidu dusíku a emisí tuhých znečišťujících látek. Cílem celého ekologizačního programu je zajištění plnění závazných emisních limitů a tím další provoz největší teplárny v České republice.

Číst dál...

Evropská komise představila strategii pro vytápění a chlazení

teplo cena

Evropská komise zpracovala historicky první strategii pro sektor vytápění a chlazení, který představuje polovinu konečné spotřeby energie v EU, ale doposud byl spíše na okraji zájmu. Strategie obsahuje plány na zvýšení energetické účinnosti budov, zlepšení vazeb mezi elektrizační soustavou a soustavami zásobování teplem nebo podporu využití odpadního tepla a chladu z průmyslových procesů.

Číst dál...

V Alternátoru vyroste les. Ukáže využití biomasy

les EGTV ALTERNATOR

V Ekotechnickém centru Alternátor, které se nachází v prostorách bývalé třebíčské Baťovy továrny, se návštěvníci budou moci brzo projít lesem. Ovšem ne tak ledajakým – tento „vyroste“ přímo v budově Alternátoru a poslouží jako názorná edukační pomůcka.

Číst dál...

VIDEO: Tepelné ztráty budovy školy otestoval bezpilotní letoun neboli dron

EGTV dron jihlava PHM

Unikátní způsob infra snímkování tepelných ztrát objektů otestovala Střední škola průmyslová, technická a automobilní v Jihlavě. Nad budovu, kterou plánuje zateplit, vyslala bezpilotní letoun (dron) vybavený infrakamerou. Tuto unikátní metodu mohla škola zřizovaná Krajem Vysočina vyzkoušet díky projektu Vysočina šetří energii. Na něm s krajem spolupracuje energetická společnost E.ON a právě ta bezpilotní dron do Jihlavy přivezla.

Číst dál...

Úspora: Díky kotlíkové dotaci se nový kotel zaplatí za šest let

penize ikona

Kotlíková dotace, která má podpořit modernizaci topné techniky českých domácností, byla letos spuštěna již v několika krajích. Výše dotací zkracuje průměrně dobu návratnosti na celou polovinu, v našem modelovém výpočtu se tak investice do nového kotle vrátí do šesti let.

Číst dál...

REKLAMA