Video

REKLAMA

ČEZ zahájily v Počeradech stavbu nové paroplynové elektrárny

cez
Novou paroplynovou elektrárnu o výkonu 840 MW postaví v areálu elektráren v Počeradech společnost ČEZ. Mluvčí firmy v severních Čechách agentuře Ota Schnepp při pátečním zahájení stavby agentuře Mediafax řekl, že investice přijde na 20 miliard korun.

„Generálním dodavatelem je Škoda Praha Invest, první elektřina z tohoto zdroje by mohla být k dispozici již v roce 2013. Nový zdroj minimálně ovlivní stávající uhelnou elektrárnu. Předpokladem je, že nová elektrárna bude na plný výkon provozována pouze v pracovní dny od šesti do 22 hodin. O víkendu a v nočních hodinách bude paroplynový cyklus odstaven,“ uvedl Schnepp.

Vladimír Hlavinka, člen představenstva ČEZ informoval, že Počerady byly ke stavbě vybrány pro řadu výhod. „Je tu dostatečné zázemí, volný prostor, kapacita k odběru elektřiny a další důležité podmínky,“ řekl Hlavinka.

REKLAMA

Na dotaz agentury Mediafax, zda stavba elektroplynové elektrárny v Počeradech znamená odsunutí podobného záměru v Ústí nad Labem, Hlavinka odpověděl, že ne. "S paroplynovým zdrojem tam stále počítáme. Stali jsme se však vlastníky teplárny Trmice a máme významný podíl ve firmě Rozvod tepla. Proto zvažujeme, zda tuto elektrárnu postavit místo v Úžíně v Trmicích. Důležité také je, že tam by paroplynový zdroj současně vyráběl i teplo," dodal.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA