Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Vytápění

Beskydské obce budou jednat s OKD o odstranění těžních věží v Dole Frenštát

tezni_veze
Obce na Frenštátsku mají další naději, že se jim podaří zbavit se hrozby těžby uhlí v Dolu Frenštát. Jak informoval agenturu Mediafax starosta obce Trojanovice Jiří Novotný (nez.), mnohé objekty dolu včetně těžních věží jsou černé stavby a obec požaduje jejich odstranění.

Číst dál...

Teplo z krematoria ohřeje Angličanům vodu v bazénu

plavecky_bazen
Zastupitelstvo městečka Redditch v Anglii schválilo projekt ohřevu vody ve veřejném bazénu teplem z místního krematoria. Informuje o tom v úterý agentura AFP. Městský úřad si od projektu slibuje, že sníží výdaje za energii potřebnou k ohřívání vody v bazénu. Práce na teplovodu by měla začít v nejbližších měsících.

Číst dál...

Trutnovská nemocnice bude mít za 26 milionů nové zateplení svých budov

nemocnice_trutnov
Nové zateplení získají do příští zimy dvě budovy v areálu trutnovské nemocnice. Většinu nákladů ve výši 26 milionů korun na tento projekt dostane Královéhradecký kraj z Evropské unie, řekl ve středu agentuře Mediafax mluvčí Královéhradeckého kraje Jiří Hošna.

Číst dál...

MF DNES: Experti VŠE: bez spaloven komunálního odpadu se neobejdeme

spalovna_komunalniho_odpadu
Česko se zavázalo, že do roku 2020 sníží objem skládkovaného odpadu o 65 procent oproti roku 1995. Podle studie odborníků z VŠE se to však bez výstavby nových spaloven komunálního odpadu neobejde. V pondělním vydání o tom píše Mladá Fronta Dnes.

Číst dál...

V Českém Těšíně za teplo a teplou vodu lidé zaplatí méně

teplo_cena
Obyvatelé Českého Těšína zaplatí ve výučování za loňský rok o 20 až 25 korun méně za každý gigajoule než před rokem. Informovala o tom ve čtvrtek mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková.

Číst dál...

REKLAMA