Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Armáda spásy spustila na pomoc Japonsku unikátní celosvětovou charitativní aplikaci přes Facebook

japonsko_zemetreseni_iko
Prostřednictvím Armády spásy v České republice a nové unikátní globální Facebookové aplikaci \"Unite to Help Japan\" může kdokoli na světě finančně pomoci obětem japonského zemětřesení a tsunami.  Veškeré peníze získané díky této aplikaci získá Armáda spásy v České republice, která všem dárcům garantuje, že půjdou jen do Japonska.


Projekt pod názvem Unite to Help Japan má globální ambice, neboť je dostupný v celosvětové síti Facebook. Pro českou pobočku mezinárodní organizace Armády spásy jej vytvořili specialisté z české firmy Candytech/Socialbakers.

„Jedná se o zcela unikátní a garantovanou aplikaci, díky které je možné získat finanční prostředky pro Japonsko. Za první den, co je aplikace přes celosvětovou sociální síť Facebook spuštěna, se vybralo přes 1000 amerických dolarů z různých koutů světa,“ vysvětluje Pavla Vopeláková, tisková mluvčí Armády spásy v České republice a národní velitel této neziskové organizace Mike Stannett jí doplňuje: „Armáda spásy je zárukou, že všechny dary lidí z celého světa půjdou na pomoc postiženým zemětřesením a tsunami a na obnovu poničené země.“ Jan Řežáb, šéf společnosti Candytech/Socialbakers o této Facebook aplikaci
říká: „Je to jedinečný celosvětový koncept, na jehož základě mohou facebookoví přátelé mezi sebou přímo sledovat, jak kdo pomáhá. Říkáme tomu sociální dárcovství.\"

Mechanismus Facebook pomoci
„Každý, kdo má svůj profil na Facebooku, může nejen snadno a bezpečně přispět přímo ze stránky aplikace, ale také může stejně snadno pozvat své přátele z této sociální sítě, aby se přidali a pomohli. Aplikace sama umožňuje dárci vidět, kdo z jeho přátel již přispěl, kdo přispěl nejvíce, z kolika různých zemí se již dary sešly a hlavně kolik se již společným úsilím podařilo vybrat finančních prostředků.

Technicky je aplikace propojena se službou PayPal (nejrozšířenější služba pro drobné platby na internetu), která umožňuje platby z mikroúčtu samotného nebo platbu běžnou platební kartou. V některých dalších zemích je pak možné provést i platbu převodem z bankovního účtu. Z PayPal bude finanční částka převedena na bankovní účet veřejné sbírky české Armády spásy.  Z Čech pak finance poputují na bankovní účet japonské Armády spásy. Použity budou na pokrytí nákladů na humanitární pomoc v zemětřesením a tsunami zpustošeném severovýchodě Japonska.

Nové číslo účtu
Vzhledem k značnému zájmu široké veřejnosti o zaslání finančního daru pro Japonsko prostřednictvím české Armády spásy, zřídila tato nezisková organizace nové číslo účtu veřejné sbírky. Z něj budou všechny finanční prostředky zaslány přímo japonské Armádě spásy. Finance, které pod variabilním symbolem 222 dosud přicházely na stávající číslo účtu veřejné sbírky, budou rovněž do Japonska přeposlány.

Nové sbírkové číslo účtu: 475335453/0300

REKLAMA