Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Pražské domácnosti si v příštím roce připlatí za elektřinu o 2,7 procenta více

elektricke_napeti

Pražská energetika, která zásobuje elektřinou hlavní město, zdraží od ledna elektřinu. Energetická společnost v úterý informovala, že domácnosti v metropoli, které elektřinou netopí ani nehřejí vodu, zaplatí o 2,7 procenta více než letos.

REKLAMA

"Hlavním důvodem úpravy cen je podle Energetického regulačního úřadu nárůst ceny silové elektřiny na velkoobchodním trhu o osm procent a zvýšení příspěvku na obnovitelné zdroje elektřiny. Ten letos činí zhruba čtyři sta dvacet korun za každou spotřebovanou megawatthodinu. Ani jeden ze zmíněných faktorů nemůže naše společnost ovlivnit. Vzhledem k tomu, že i kurz koruny dopadá na cenu elektřiny, má na její rostoucí cenu také vliv v současnosti slábnoucí koruna," prohlásil mluvčí Pražské energetiky Petr Holubec.

Podle odborníků má v příštím roce vzrůst průměrná cena elektřiny v České republice o 3,4 procenta. To se však nebude týkat hlavního města. "Navzdory všem změnám a úpravám v cenách jsme se snažili o co možná nejmenší dopad na Pražany. Neustále hledáme výhodné nabídky k nákupu elektřiny, snižujeme náklady, kde se dá," podotkl Holubec.

Většina pražských domácností, které odebírají elektřinu v tarifu Klasik 24, zaplatí jen o zhruba 2,7 procenta více než v letošním roce. "Běžných domácností, jež nevyužívají elektřinu k vytápění ani k ohřevu vody, je v Praze asi čtyři sta tisíc. U nich předpokládáme navýšení ceny o necelých 270 korun za rok. Domácnosti, které své domy a byty vytápějí pomocí elektrické energie, pak mohou očekávat o něco vyšší vzrůst cen. Těch je v Praze ale výrazná menšina. U podnikatelů maloodběratelů předpokládáme nárůst okolo tří procent," doplnil Holubec.

Základní ceny elektřiny pro příští rok však nemusejí být konečné. Pražští energetici stále nabízejí svým zákazníkům výhodné tarify Komfort+Neo s každou desátou kilowatthodinou zdarma. V roce 2012 pak chystají další produkty, které by navázaly na úspěch ještě aktuální podzimní nabídky s desetiprocentní slevou na dva měsíce a finančním dárkem - jednorázovou slevou na elektřinu.

Zdroj: MEDIAFAX


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook energytv.cz

REKLAMA