Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Lifestyle

Lidé mohli poprvé vidět interiér Kladenského vodojemu

voda

Kladenský vodojem se prvním návštěvníkům otevře už v druhé polovině letošního roku. V ranním vysílán Seznam TV to uvedl technický ředitel Veolia Česká republika Bohdan Soukup. Prostřednictvím tří živých vstupů Seznam TV mohli lidé poprvé spatřit unikátní interiéry rekonstruovaného vodojemu.

Číst dál...

VIDEO: Plyn má před sebou velkou budoucnost

plyn varic

Hlavním tématem odborné konference Českého plynárenského svazu, která se konala na začátku listopadu v Praze, byla budoucí role plynárenství ve světovém i celoevropském kontextu, nové trendy v plynárenství a uplatnění zemního plynu v energetickém mixu.

Číst dál...

Děti z Libiše vypustily do Labe dalších 400 kilogramů ryb. Letos již podruhé.

unipetrol vysad kapru energy ikona

Po úspěšném jarním vysazení rybích násad do největší české řeky Labe vypustilo šest desítek dětí ze základní školy v Libiši do jejích vod dalších 400 kilogramů ryb. I na podzim tak v Labi našli nový domov mladí kapři, líni a amuři.

Číst dál...

Sev.en Energy završuje transformaci – do čela holdingu přichází Luboš Pavlas

elektricke napeti

Skupina Sev.en Energy Pavla Tykače završuje svoji několikaměsíční transformaci. Do pozice CEO nově strukturovaného holdingu se k 1. 10. 2018 postaví Luboš Pavlas. V čele elektrárny Sev.en EC ve Chvaleticích ho vystřídá Václav Matys.

Číst dál...

Katarína Linczényiová pokořila národní rekord

​Katarína Linczényiová, naše ambasadorka a freediverka zvládla náročný ponor do 77 metrů v kategorii FIM a vyhrála tak zlatou medaili na letní Apnea Games v Řecku.

 
Zároveň svým výkonem dosáhla slovenského národního rekordu a nyní je třetí na světě v kategorii FIM. Vedle svých dvou dosažených slovenských rekordů z jiných kategorií (CWT a CNF) tak dosáhla svého vysněného třetího.

Ponor trval 2 minuty a 55 sekund a voda na hladině měla 28°C, v 77 metrech hloubky pak jen 18°C. 
Jaké to je ponořit se do hloubky 77 metrů bez kyslíku? Podívejte se na video zachycující Kataríny vítězný ponor.
[yt-video]FJ3tDhHCqHc[/yt-video] 

Vysvětlení disciplín ve freedivingu 

V disciplíně FIM (Free Immersion) freediver k dosažení maximální hloubky používá pouze sestupové lano, za které se přitahuje. Naopak není dovoleno používat ploutve, sled (výtah) ani balon.
V disciplínách CWT A CNF freediver sestupuje a vystupuje podél lana pouze za pomocí vlastních sil.
Dělí se na kategorie: Konstantní zátěž bez ploutví (CNF) a konstantní zátěž s ploutvemi (CWT). Při těchto disciplínách se freediver nesmí přitahovat za lano ani odhazovat zátěž. 
CWT - Kataríny slovenský rekord - 85 m 
CNF   - Kataríny slovenský rekord - 51 m 

REKLAMA