Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Vzduch

Obyvatelé Valašských Klobouk napomohli k úspoře skleníkových plynů

kontejnery_recyklace_odpaduObyvatelům Valašských Klobouk se díky recyklaci odpadů podařilo v loňském roce uspořit více než 343 tun oxidu uhličitého. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek oznámila mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková.

Číst dál...

Staňte se součástí celosvětové klimatické akce Hodina Země 2011

hodina_zeme
Každoroční celosvětová událost Hodina Země, kterou pořádá největší světová ochranářská organizace – WWF, se blíží. Už tuto sobotu 26. března se k ní můžete připojit i vy! Ať už jste člověk, firma, vesnice nebo město, zhasněte 26. března 2011 od 20.30 do 21.30 světlo. Může jít o symbolické vypnutí veřejného osvětlení, zhasnutí dominant, osvětlení budovy firmy či o „černou hodinku“ doma.

Číst dál...

Stovky lidí přidávají podpisy pod petici za čistější ovzduší v Ostravě

teplarna
Za pátek přes dvě stovky podpisů, za sobotu přes stovku a další desítky v neděli přibývají pod peticí za čistější ovzduší v Ostravě, kterou iniciovalo ekologické sdružení Arnika. Petice i s podpisy je na webových stránkách Arniky.

Číst dál...

Spočítejte si, jak přispíváte ke globálnímu oteplování

globalni_oteplovani
Každý člověk přispívá k emisím skleníkových plynů, které jsou považovány za hlavní příčinu globálních změn klimatu. Podle toho, jak bydlíme, cestujeme, co jíme a jak nakládáme s odpady, si pak můžeme spočítat, jakým dílem k oteplování planety "přispíváme".

Číst dál...

Vědci z Brna vyrazili na dvouměsíční antarktickou výpravu

ostrov_james_rosse
Zkoumat geologický vývoj ostrova Jamese Rosse, změny klimatu a jejich důsledky, ale i studium ekologie tamních sinic, řas, lišejníků a mechů, vyrazili vědci z Masarykovy univerzity v Brně. Jedenáctičlenná skupina bude na antarktické stanici J.G.Mendela na ostrově Jamese Rosse trávit dva měsíce.

Číst dál...

REKLAMA