Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Voda

Čáp: Pokušení managementu Technických služeb bylo větší než loajalita k městu

voda

Bývalý náměstek primátora Českých Budějovic Zdeněk Čáp v rozhovoru mluvil i o tom, jak čtyřikrát vyměnili ředitele technických služeb, až se nakonec rozhodli vypsat výběrové řízení na soukromého provozovatele. Prozradil také, jak tento krok s odstupem času hodnotí.

Číst dál...

Paleoekolog Pokorný: Čistá příroda je do jisté míry kulturním artefaktem

voda

O tom, že egyptská poušť nebyla vždycky pouští a proč jsou složité společnosti pokaždé ve stavu ohrožení, se v rozhovoru pro zpravodajský server oVodarenstvi.cz rozpovídal významný český paleokolog Petr Pokorný.

Číst dál...

KOMENTÁŘ: Ani kapku nazmar, ale jaká bude skutečnost?

vodaV posledních několika týdnech snad neuplyne den, aby z médií na čtenáře, diváka, či posluchače nevyskočila zpráva o historicky nejúspěšnějším programu Ministerstva životního prostředí – Dešťovce.

Číst dál...

Nechejme soukromé a veřejné subjekty soutěžit a vyberme nejlepšího

fakta o vode TZ ikona egtv

Seminář Fakta o vodě v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, na kterém se sešli zástupci provozovatelů vodohospodářské infrastruktury, odborníci a akademici, se zaměřil na odbornou debatu o modelech provozování infrastruktury a přednostech či nevýhodách jednotlivých provozních modelů.

Číst dál...

Oproti roku 2001 snížil ČEZ v elektrárnách spotřebu pitné vody o polovinu

osmoza EGTV ikona CEZ

Severní Čechy – Setrvale klesající tendenci má spotřeba pitné vody v klasických a jaderných elektrárnách Skupiny ČEZ. Výrazně se rovněž snížilo zatížení životního prostředí odpadními vodami. Ve srovnání se stavem před 15 lety se totiž podařilo v klasických elektrárnách zredukovat spotřebu povrchové technologické vody o 27,8 a podzemní vody o 67,1 procenta.  Co se pitné vody týče, za poslední rok se její spotřeba snížila o 11 procent. Ve srovnání s rokem 2001 je to dokonce 56,1 procenta. 

Číst dál...

REKLAMA