Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Ministerstva financí a životního prostředí mají vypracovat odhad ceny obřího ekotendru

ministertsvo_financi"Vláda uložila ministrům financí a životního prostředí, aby zpracovali odhad ceny s tím, že tento odhad bude současně podroben odbornému posudku. Jeho termín je dán ze zákona, tedy do konce příštího měsíce," řekl novinářům po úterním zasedání vlády premiér Petr Nečas (ODS).

Konkrétní obsah úterního jednání ministrů k ekotendru není znám. Nečas o něm odmítl mluvit, protože údaje o zakázce podléhají režimu "vyhrazené". Tedy, že jednotlivé podrobnosti zakázky nemůže vláda prezentovat.

Vláda schválila program ministerstva financí na odstranění ekologických škod v červnu 2008. K odstranění ekologických zátěží se stát zavázal při privatizaci státních podniků v roce 1992. Cílem zakázky je odstranit škody způsobené 45 lety extenzivního komunistického hospodaření. Závazek je platný, právně vymahatelný a sankcionovatelný a při jeho nedodržení by státu hrozila arbitráž. Kromě toho hrozí při dalším odkládání rozšíření rozsahu i objemu ekologických škod.

REKLAMA

Vítěz zakázky bude mít za úkol vyčistit zamořené půdy a vody na zhruba 300 místech po celé republice. Cena tendru měla původně přesáhnout hranici 100 miliard korun. Pravděpodobně však bude nižší.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA