Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Sluneční kolektory pomohou seniorům v Českých Budějovicích ohřát vodu

solarni_elektrarna_malaStřecha českobudějovického Centra sociálních služeb Staroměstská je nyní osazena 126 solárními kolektory. Ty pomohou obyvatelům objektu s ohřevem vody a úsporou energií, řekla pro agenturu Mediafax mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Velkou motivací pro tento ekologický způsob ohřevu vody se stal energetický audit, který uváděl celou řadu doporučení k možným úsporám.

“Drobná opatření v podobě například instalace úsporného osvětlení a izolace tepelných rozvodů byla realizována v podstatě okamžitě, “podotkl náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD) a připomněl, že už v roce 2007 se toto sociální zařízení díky podpoře zřizovatele, statutárního města České Budějovice, mohlo vydat k úsporám i k ochraně životního prostředí tzv. zelenou cestou.

REKLAMA

Investice zahrnula postupnou výměnu oken, zateplení celého objektu za plného provozu a osazení systémů solárních kolektorů. Zateplení je financováno z větší části z prostředků ROP NUTS Jihozápad. Celkový rozpočet je téměř 17,5 milionu korun a přislíbená dotace činí přes 16 milionů.

“Rozpočet na kolektory je přes pět milionů korun s tím, že dotace z prostředků Operačního programu Životní prostředí je přes 3,6 milionu korun,“ dodal Podhola.

Město očekává předpokládané úspory především v letním období, kdy budou kolektory využity pro ohřev vody domova pro seniory i pro stravovací provoz.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA