Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

PRŮZKUM: Cena elektřiny je už tradičně tím nejsilnějším důvodem pro nespokojenost

penize_rozpocetPodle průzkumu agentury Factum Invenio s názvem Veřejnost a elektřina 2011 je tím nejsilnějším důvodem pro nespokojenost už tradičně cena elektrické energie. Agentura o tom informovala v úterý.

Česká populace začíná být podle výsledků tohoto průzkumu daleko lépe informovaná o nabídkách konkurenčních dodavatelů elektrické energie. Češi začínají být sebevědomější a jsou o sobě stále více přesvědčeni, že změnu dodavatele by dokázali zrealizovat sami bez cizí asistence.

REKLAMA

Tradičně tím nejsilnějším důvodem pro nespokojenost je cena elektrické energie. Podle průzkumu však Češi cenu akceptují a postupné nekončící zdražování berou jako součást života. Cesty, jak vydávat stále méně ze svých peněženek za elektřinu, volí Češi v zásadě dvě. Učí sami sebe zbytečně neplýtvat. Přesto si hodně z Čechů myslí, že se pod tlakem ceny musí ve své spotřebě elektřiny omezovat.

Právě pocitem "omezování se" trpí zejména starší lidé a domácnosti s nižšími příjmy. Narůstá i skupina lidí, kteří se pokoušejí hledat možnosti vytápění i mezi jinými než tradičně využívanými zdroji. Svoje místo mezi zdroji vytápění si s čím dál větší oblibou buduje solární energie.

"Boom" solární energie, kterou si domácnosti dokážou vyrábět samy, nastartoval nový směr v uvažování odběratelů elektrické energie. A to ve smyslu, že jim nabízí možnost regulovat míru své závislosti na globálních sítích.

Výzkum firma provedla metodou osobního dotazování na reprezentativním vzorku obecné populace ČR starší 15 let. Sběr dat se uskutečnil v průběhu září 2011. Pro získání vzorku o rozsahu 1065 osob byla použita metoda kvótního výběru.

zdroj: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informac

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA