Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Tykačova Seven Energy konsoliduje obchod v Čechách a chystá rozšíření na evropskou úroveň

dotace penize

REKLAMA

Seven Energy Pavla Tykače transformuje svůj trading s energetickými komoditami. Veškeré obchodní aktivity nově přebírá společnost Sev.en Commodities AG. S elektřinou, uhlím a emisními povolenkami chce obchodovat na evropské úrovni. Do budoucna zvažuje i trading se zemním plynem.

 

„Příležitosti vidíme zejména v probíhajících změnách na evropském energetickém trhu. Postupné odstavení jaderných elektráren v Německu v letech 2019-22 a s tím související zvýšená potřeba výroby z uhlí a plynu, rostoucí podíl obnovitelných zdrojů spojený s růstem volatility cen – to jsou procesy, které pro nás mají zajímavý obchodní i akviziční potenciál a ten chceme využít,“ říká Michal Skalka, který jako expert s bohatými zkušenostmi v oblasti obchodu s komoditami na trzích západní a střední Evropy společnost Sev.en Commodities řídí.

Prvním nezbytným krokem pro vytvoření kvalitního obchodního zázemí je podle něj dokončení právě probíhající konsolidace. „Naše obchodní týmy dosud fungovaly odděleně v několika výrobních společnostech ve skupině a jejich úkoly se často křížily. Nové uspořádaní a jednotné aktivní řízení povede k větší efektivitě a lepším výsledkům. Chceme být také dobře připraveni na obchodní příležitosti, které vidíme na trhu, případně na zapojení nových akvizic do skupiny“ vysvětluje.

Sev.en Commodities AG má sídlo v Lichtenštejnsku, odštěpný závod vznikl v Praze. Ten bude zajišťovat tuzemské obchodní aktivity skupiny. „Všechny dosavadní smlouvy s odběrateli uhlí či elektřiny včetně klíčového kontraktu se skupinou ČEZ budou realizovány v České republice, kde budeme i nadále odvádět daně a veškeré povinné odvody, poskytovat dobrovolné dary a podporovat regiony,“ říká Michal Skalka.

Vzhledem k evropským obchodním i akvizičním ambicím je společnost zakotvena v Lichtenštejnsku. „Našim partnerům chceme být respektovaným protějškem. Pro Sev.en Commodities AG jsme tedy hledali prostředí s jasným a čitelným korporátním právem, solidní pověstí a stabilními podmínkami pro obchodování v Evropě.Nejlépe těmto požadavkům vyhovělo právě Lichtenštejnsko,“ komentuje Skalka.

Jeho tým se bude také podílet na analýzách komoditních trhů, řízení tržních a kreditních rizik, i tvorbě obchodních výhledů. Stane se tak důležitou součástí expanze, kterou skupina Seven Energy ohlásila letos v únoru.Seven Energy hodlá v Evropě investovat především do konvenční energetiky. Cílem je stát se významným hráčem na rychle se měnícím evropském energetickém trhu.

REKLAMA