Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Ministerstvo průmyslu chce případné výpadky energie krýt z německých plynových elektráren

elektricke_napeti

Výkyvy v dodávkách elektřiny chce Česko pokrývat prostřednictvím plynových elektráren v Německu. Na energetické konferenci Leading Minds Forum to ve čtvrtek řekl vedoucí oddělení obnovitelných zdrojů ministerstva průmyslu a obchodu Pavel Gebauer.

REKLAMA

Plynové elektrárny by v budoucnu mohly nahradit vyřazované fosilní zdroje. Dominantní energetická společnost ČEZ staví paroplynovou elektrárnu v Počeradech, další se chystá v Mělníku.Klíčovým projektem v české energetice bude v příštích letech dostavba jaderné elektrárny Temelín. Projekt ale nyní provází zejména otázka, zda se zdroj v budoucnu při nízkých cenách elektřiny vyplatí provozovat. "Temelín může být postaven v případě, že bude stanoven jasný rámec výnosnosti energetických staveb," řekl agentuře Mediafax velvyslanec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška.

Ministerstvo průmyslu a obchodu sestavuje státní energetickou koncepci, která stanoví vývoj v tuzemské energetice na příštích 20 až 30 let. Počítá v ní zejména s využitím jaderné energie, která by měla pokrýt kolem 50 procent výroby elektřiny.ČR již několik let každoročně vyrobí více elektřiny, než spotřebuje. Velké množství energie jde proto na export. Česko podle Gebauera muselo náhle krýt výkyvy v dodávkách pomocí německých plynových elektráren loni na jaře. Kvůli nepřízni počasí tehdy nevyrobily plánovanou elektřinu solární zdroje.

Zdroj: MEDIAFAX

 


 

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informac

Facebook energytv.cz

REKLAMA