Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Energie

Papamobil možná zezelená, mohl by jezdit na solární pohon

papamobil
Papež Benedikt XVI. by chtěl jezdit papamobilem na solární pohon. Řekl to ve středu kardinál Giovanni Lajolo, kterého cituje agentura AFP. Lajolo sdělil, že Benedikt by rád vyměnil svůj vůz za papamobil poháněný elektřinou. Podle Lajola je tento nápad projevem "papežova zájmu o ekologii".

Číst dál...

Na Vysočině nejlépe s elektroodpadem točí v Telči

telc
Druhý ročník informační kampaně Zatočte s elektroodpadem na Vysočině letos navštívil 10 měst a pomohl vysbírat více než 4 tuny vysloužilých elektrozařízení. Na každou návštěvu připadalo průměrně více než 420 kilogramů elektroodpadu. Jen v Telči lidé přinesli více než 1150 kilogramů elektroodpadu. Díky tomuto výsledku v kraji obsadila první příčku.

Číst dál...

Elektronické aukce na dodávku elektřiny a plynu ušetřily Pelhřimovu čtyři miliony korun

elektronicke_aukce
Čtyři miliony korun, taková je částka, kterou ušetřil Pelhřimov v internetových aukcích za dodávku elektřiny a plynu v příštích dvou letech. Z původních třinácti milionů za elektřinu, které Pelhřimov doposud platil, se částka snížila na deset milionů korun. Elektronická aukce na dodávku plynu se nakonec nekonala, protože do soutěže se přihlásil pouze současný dodavatel. Ten ale snížil svou nabídku o milion korun.

Číst dál...

Projekt Efektivní energetický region Jižní Čechy – Dolní Bavorsko informuje o obnovitelných zdrojích

solarni_energie
Projekt Efektivní energetický region Jižní Čechy – Dolní Bavorsko má zlepšit vědomí lidí o využívání obnovitelných zdrojů energie. Barbora Blanková z TÜV SÜD Czech s.r.o., která se na projektu podílí, řekla ve středu novinářům, že realizační tým připravil pro zájemce bohatou informační kampaň.

Číst dál...

Investoři do fotovoltaických zařízení chystají ústavní stížnost

solarni_elektrarny_01
Na začátku listopadu poslanecká sněmovná schválila novelu omezující podporu solárních elektráren, která má zabránit zdražení elektřiny. Této novele se však brání investoři do fotovoltaických zařízení v České republice. Chtějí získat podporu aspon sedmnácti senátorů a tím zabránit odhlasování novely.

Číst dál...

REKLAMA