Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Energie

První atomovou elektrárnu ve východním Pobaltí staví Rusko

temelin
Nový evropský jaderně-energetický region v Evropě vzniká ve východním Pobaltí. V Němenském okrese Kaliningradské oblasti, ruské enklávy mezi Polskem a Litvou, se naplno rozbíhá výstavba Baltské atomové elektrárny.

Číst dál...

Mořská elektřina: voda efektivnější než vítr

more
Větrným mořským parkům vyrůstá vážný konkurent. Italští vědci vyvíjejí zcela nový typ elektrárny poháněné mořskými proudy. Prototyp se bude zkoušet na výběžku Punta Pezzo v Messinské úžině mezi italskou pevninou a Sicílií. Na technologii s účinností až 46 procent, tedy dvakrát větší než vykazují mořské větrníky, spolupracuje konsorcium společností SintEnergy s Kalábrijskou univerzitou.

Číst dál...

Fotovoltaická elektrárna Dubno zahájila provoz na místě bývalé skládky

solarni_energie_03
Otevření nové fotovoltaické elektrárny u obce Dubno na Příbramsku provází zajímavý fakt; tento moderní 0,75 MWp komplex byl vystavěn, zprovozněn a úspěšně spuštěn na brownfieldu – na místě dřívější skládky směsného odpadu. Jedná se o plochu, která svou povahou nemohla být použita k zemědělským účelům či k bydlení. FVE Dubno tak jasně narušuje zaběhlou a často mylnou představu, že fotovoltaické elektrárny pouze zabírají zemědělskou půdu a prostor pro zemědělskou produkci.

Číst dál...

Premiér Nečas bude jednat ve Francii o elektrárně Temelín

petr_necas
V průběhu návštěvy premiéra Petra Nečase (ODS) ve Francii se nejspíš bude jednat i o rozšíření jaderné elektrárny Temelín. Novinářům to ve čtvrtek řekl generální ředitel společnosti ČEZ Martin Roman, který je v doprovodu předsedy vlády.

Číst dál...

Vláda projedná další kroky k rozšíření Temelína

temelin
Vládu čeká jednání o krocích k rozšíření jaderné elektrárny Temelín, které by měla podniknout v letošním a příštím roce. Materiálem by se kabinet Petra Nečase (ODS) měl zabývat na svém středečním jednání.

Číst dál...

REKLAMA