Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Energie

VIDEO: Dukovany jsou bezpečné, konstatovala po kontrole mezinárodní komise

dukovany_ikona
Jaderná elektrárna v Dukovanech je velmi dobře provozované zařízení. K takovému závěru podle mluvčího elektrárny Petra Spilky došla mezinárodní mise OSART, která elektrárnu sedmnáct dní kontrolovala.

Číst dál...

Na jaderné úložiště obce dostanou příspěvek ještě před jeho zbudováním

jaderne_palivoObce, na jejichž katastrálním území by se mělo v budoucnu budovat úložiště jaderného odpadu, zřejmě od státu budou moci dostávat kompenzace ještě předtím, než úložiště vznikne. Vyplývá to z materiálu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), který v pátek poslanci pustili do posledního, třetího, čtení.

Číst dál...

VIDEO: Letadlo poháněné pouze solární energií absolvovalo svůj první mezinárodní let

solar_impulse
Letoun Solar Impulse, tak se jmenuje první letadlo poháněné pouze solární energií. Tento unikátní stroj má za sebou první „křest ohněm“, Na konci května s ním vyrazil pilot André Borschberg na první mezinárodní let Švýcarsko-Belgie, který trval 13 hodin. PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TELEVIZE NTD O PRVNÍM MEZINÁRODNÍM LETU SOLÁRNÍHO LETOUNU!

Číst dál...

Nečasův kabinet projedná vznik expertního týmu na řešení arbitráží ve fotovoltaice

solarni_energie_04
Odborný tým složený z expertů v oblasti ekonomiky a práva, by měl vzniknout v souvislosti s blížící se vlnou mezinárodních arbitrážních žalob, která se na Česko žene kvůli novele zákona o obnovitelných zdrojích. Návrhem ministerstva financí se Nečasův kabinet bude zabývat na středečním zasedání.

Číst dál...

FOTO: Táborští studenti vytvořili rekord ve výrobě elektřiny lidskou silou

rekord_elektrina_lidi_2
Úctyhodný rekord se během 24 hodin povedl studentům táborské průmyslovky. Zástupkyně ředitele Libuše Trávníčková v úterý pro agenturu Mediafax uvedla, že za pomoci žentouru vytočili 5,7 kilowatthodiny elektřiny.

Číst dál...

REKLAMA