Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Jaderná

VIDEO: V Dukovanech začne odstávka prvního bloku elektrárny

dukovany_ikonaO víkendu začne v dukovanské jaderné elektrárně odstávka prvního bloku, která by měla trvat 78 dní. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek sdělil mluvčí JE Dukovany Petr Spilka.

 

Číst dál...

VIDEO: JE Temelín kontroluje odolnost elektrárny vůči extrémním vlivům

temelinOdolnost Jaderné elektrárny Temelín vůči extrémním vlivům jako je zemětřesení, záplavy či dlouhodobé silné mrazy prověřuje desítka odborníků. Výslednou zprávu předloží Státnímu ústavu jaderné bezpečnosti (SÚJB) na konci října, řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí elektrárny Marek Sviták.

Číst dál...

Hongkong investuje do čínských reaktorů

jaderne_palivo

Hongkongská elektrárenská společnost CLP, jedna z největších energetik v jihovýchodní Asii, investuje 70 miliard jüanů (7,5 miliardy eur) do projektu jaderné elektrárny Jang-ťiang. Její výstavba začala v roce 2008 a spuštění prvního tisícimegawattového bloku CPR-1000 se plánuje už za dva roky.

Číst dál...

Japonci zastaví reaktor jaderné elektrárny Ohi

ohi_ikona_600x200

Japonská energetická společnost KEPCO kvůli poklesu tlaku zastaví provoz reaktoru jaderné elektrárny Ohi. Informovala o tom v sobotu agentura AFP.

Číst dál...

Studenti z Frýdlantu si vysvědčení převzali u jaderného reaktoru v Dukovanech

dukovany_ikonaStudenti gymnázia Frýdlant si ve středu převzali vysvědčení v reaktorovém sále Jaderné elektrárny Dukovany. Něco takového se na přísně střeženém pracovišti odehrálo vůbec poprvé v historii elektrárny, řekla pro agenturu Mediafax vedoucí informačního centra elektrárny Dana Janovská.

Číst dál...

REKLAMA