Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

VIDEO: JE Dukovany odstaví 4. blok, na vině je netěsnost v potrubí

dukovany_ikonaJaderná elektrárna Dukovany v pátek odstaví 4. reaktorový blok z důvodu opravy netěsnosti na trase potrubí. Informoval o tom mluvčí elektrárny Petr Spilka. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIDEO S UNIKÁTNÍMI ZÁBĚRY Z VÝSTAVBY JE DUKOVANY.

"Čtvrtý blok JE Dukovany bude dnes odstaven a vychlazen z důvodu opravy netěsnosti na trase potrubí v hermetickém prostoru - kontejnmentu," uvedl Spilka. Oprava se týká netěsnosti na potrubí odvzdušnění, které se nachází v ochranné obálce reaktoru a primárního okruhu.

REKLAMA

"Délku odstávky bude možné stanovit přesněji až po detailní obhlídce netěsnosti a navržení způsobu její opravy během nadcházejícího víkendu," dodal mluvčí.

Dukovanská elektrárna v roce 2010 oslavila 25. výročí. Za čtvrt stolení provozu vyrobila nejvíce elektrické energie ze všech elektráren v Česku. V areálu fungují čtyři reaktorové bloky, ty ročně vyrobí asi 14 miliard kilowatthodin proudu. Stavět se v Dukovanech začalo už v roce 1978, první jaderný blok byl spuštěn v roce 1985. Další dva bloky elektrárna zprovoznila o rok později. Poslední čtvrtý blok byl spuštěn v červenci 1987, elektrárna tehdy dosahovala maximálního výkonu 1760 MW. Díky postupné modernizaci by elektrárna měla mít do roku 2013 výkon 2000 MW.

zdroj: MEDIAFAX


JADERNÁ ELEKTRÁRNA DUKOVANY:

Jaderná elektrárna Dukovany (zkratkou EDU, dříve JEDU) je první provozovanou jadernou elektrárnou na území Česka. Je významným zdrojem české energetické soustavy. JE Dukovany je umístěna asi 30 kilometrů jihovýchodně od Třebíče, v trojúhelníku, který je vymezen obcemi Dukovany, Slavětice a Rouchovany. V roce 2006 vyrobila 14,025 TWh elektrické energie, což představuje asi 20 % z celkové spotřeby elektřiny v České republice, od roku 1985 do konce roku 2006 bylo v elektrárně vyrobeno na 265 TWh elektrické energie, elektrárna tak je co do výroby elektřiny dosud nejproduktivnější v Česku.[1] V instalovaném výkonu je druhá nejvýkonnější po Temelíně. Pro potřeby elektrárny byla vybudována Vodní nádrž Dalešice. V areálu elektrárny je umístěna i sluneční elektrárna o výkonu 10 kW,[2] ČEZ plánuje v blízkosti Jaderné elektrárny Dukovany postavit rovněž větrnou elektrárnu


PODÍVEJTE SE NA UNIKÁTNÍ ZÁBĚRY Z VÝSTAVBY JE DUKOVANY

 

REKLAMA