Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

MRAZY UDEŘILY: Pozor na zamrzlé vodoměry

vodne_stocne_cenaAž třicet stupňů pod bod mrazu mají klesnout v nejbližších dnech teploty na jihu Čech. Ledové dny mohou lidem přichystat nepříjemné překvapení v podobě zamrzlého vodoměru. Jen za poslední rok řešili zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK více než 500 případů. 

Postarat se o vodoměr, a to nejen při mrazech, přitom musí majitel nemovitosti. „Pokud vodoměr zamrzne, v lepším případě praskne jen jeho vrchní sklíčko, řešili jsme ale i situace, kdy voda vytopila prostory, kde bylo zařízení umístěno,“ popsala mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

REKLAMA

Za výměnu vodoměru majitel zaplatí 1 000 až 1 500 korun, navíc ho může nepříjemně překvapit účet za uniklou vodu. Hlavně na rekreačních chatách a chalupách, kam v zimě lidé přijíždějí jednou za čas, mohou následné škody převýšit samotnou platbu za výměnu poškozeného vodoměru. „Proto doporučujeme pečlivě uzavřít sklepní okna a vodoměrné šachty, popřípadě přístroj obalit nepromrzajícím materiálem, například polystyrenem,“ radí Jitka Kramářová.

 


Za výměnu vodoměru majitel zaplatí 1 000 až 1 500 korun, navíc ho může nepříjemně překvapit účet za uniklou vodu.

Pokud vodoměr přece jen zamrzne, lidé by se jej neměli snažit rozehřát otevřeným ohněm. Žár totiž poškodí plastové části vodoměru a zařízení po takovém zásahu většinou stejně nefunguje.  Aby byla vzniklá škoda co nejmenší, je lepší, když se zákazníci co nejdříve obrátí na nejbližší povozní středisko společnosti ČEVAK. Potřebné kontakty najdou na www.cevak.cz, k dispozici je jim také linka 800 120 112.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informac

REKLAMA