Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Vodní zdroje

Oproti roku 2001 snížil ČEZ v elektrárnách spotřebu pitné vody o polovinu

osmoza EGTV ikona CEZ

Severní Čechy – Setrvale klesající tendenci má spotřeba pitné vody v klasických a jaderných elektrárnách Skupiny ČEZ. Výrazně se rovněž snížilo zatížení životního prostředí odpadními vodami. Ve srovnání se stavem před 15 lety se totiž podařilo v klasických elektrárnách zredukovat spotřebu povrchové technologické vody o 27,8 a podzemní vody o 67,1 procenta.  Co se pitné vody týče, za poslední rok se její spotřeba snížila o 11 procent. Ve srovnání s rokem 2001 je to dokonce 56,1 procenta. 

Číst dál...

Další stovky milionů budou vyhrazeny na obecní čistírny, kanalizace a vodovody

voda

Obce Osík, Hostomice, Bezdědice a Radouš, Jedovnice, Krasová, Rudice a Senetářov brzy zlepší stav svých povrchových vod. Čerpat evropské prostředky mohou prakticky okamžitě. Ministerstvo životního prostředí právě schválilo udělení podpory z OPŽP 2014-2020 jednomu vodovodnímu a deseti kanalizačním projektům. Ty jsou nyní v mezistádiu realizace, na první její etapu získaly finance z minulého programového období.

Číst dál...

VIDEO: Vzdělávací program upozorní, že toaleta není odpadkový koš

doodpadu ikonaDOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří“. Pod tímto názvem zahajuje u příležitosti nadcházejícího Světového dne vody společnost ČEVAK a.s. vzdělávací program pro žáky středních a základních škol.

Číst dál...

Zabezpečte si vodoměry před mrazem

vodomerSníh a teploty pod bodem mrazu. Zima může lidem, kromě těch příjemných, přichystat i nepříjemné překvapení v podobě zamrzlého vodoměru. Od začátku letošního roku řešili zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s. okolo 300 takových případů. Postarat se o vodoměr, a to nejen při mrazech, přitom musí majitelé nemovitostí. „Pokud vodoměr zamrzne, v lepším případě praskne jen jeho vrchní sklíčko. Řešili jsme ale i situace, kdy voda vytopila prostory, kde bylo zařízení umístěno,“ popsala mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

Číst dál...

VIDEO: Podívejte se, jak se SAMSONOVA KAŠNA PŘIPRAVUJE na léto

samsonova_kasna_cb_ikona

Samsonova kašna, dominanta českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II., se ve středu začala chystat na léto. Zaměstnanci společnosti ČEVAK z ní nejprve vypustili 250 kubických metrů vody a její dno ručně zbavili odpadků, které se tam v zimě nahromadily. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE REPORTÁŽ Z ČIŠTĚNÍ KAŠNY A PROZRADÍME TAKÉ JAKÉ TAJEMNÉ PŘEDMĚTY SE V KAŠNĚ NAŠLY!

Číst dál...

REKLAMA