Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Vodní zdroje

Paleoekolog Pokorný: Čistá příroda je do jisté míry kulturním artefaktem

voda

O tom, že egyptská poušť nebyla vždycky pouští a proč jsou složité společnosti pokaždé ve stavu ohrožení, se v rozhovoru pro zpravodajský server oVodarenstvi.cz rozpovídal významný český paleokolog Petr Pokorný.

Číst dál...

KOMENTÁŘ: Ani kapku nazmar, ale jaká bude skutečnost?

vodaV posledních několika týdnech snad neuplyne den, aby z médií na čtenáře, diváka, či posluchače nevyskočila zpráva o historicky nejúspěšnějším programu Ministerstva životního prostředí – Dešťovce.

Číst dál...

Oproti roku 2001 snížil ČEZ v elektrárnách spotřebu pitné vody o polovinu

osmoza EGTV ikona CEZ

Severní Čechy – Setrvale klesající tendenci má spotřeba pitné vody v klasických a jaderných elektrárnách Skupiny ČEZ. Výrazně se rovněž snížilo zatížení životního prostředí odpadními vodami. Ve srovnání se stavem před 15 lety se totiž podařilo v klasických elektrárnách zredukovat spotřebu povrchové technologické vody o 27,8 a podzemní vody o 67,1 procenta.  Co se pitné vody týče, za poslední rok se její spotřeba snížila o 11 procent. Ve srovnání s rokem 2001 je to dokonce 56,1 procenta. 

Číst dál...

Další stovky milionů budou vyhrazeny na obecní čistírny, kanalizace a vodovody

voda

Obce Osík, Hostomice, Bezdědice a Radouš, Jedovnice, Krasová, Rudice a Senetářov brzy zlepší stav svých povrchových vod. Čerpat evropské prostředky mohou prakticky okamžitě. Ministerstvo životního prostředí právě schválilo udělení podpory z OPŽP 2014-2020 jednomu vodovodnímu a deseti kanalizačním projektům. Ty jsou nyní v mezistádiu realizace, na první její etapu získaly finance z minulého programového období.

Číst dál...

VIDEO: Vzdělávací program upozorní, že toaleta není odpadkový koš

doodpadu ikonaDOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří“. Pod tímto názvem zahajuje u příležitosti nadcházejícího Světového dne vody společnost ČEVAK a.s. vzdělávací program pro žáky středních a základních škol.

Číst dál...

REKLAMA