Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Solární

Na Vysočině nejlépe s elektroodpadem točí v Telči

telc
Druhý ročník informační kampaně Zatočte s elektroodpadem na Vysočině letos navštívil 10 měst a pomohl vysbírat více než 4 tuny vysloužilých elektrozařízení. Na každou návštěvu připadalo průměrně více než 420 kilogramů elektroodpadu. Jen v Telči lidé přinesli více než 1150 kilogramů elektroodpadu. Díky tomuto výsledku v kraji obsadila první příčku.

Číst dál...

Elektronické aukce na dodávku elektřiny a plynu ušetřily Pelhřimovu čtyři miliony korun

elektronicke_aukce
Čtyři miliony korun, taková je částka, kterou ušetřil Pelhřimov v internetových aukcích za dodávku elektřiny a plynu v příštích dvou letech. Z původních třinácti milionů za elektřinu, které Pelhřimov doposud platil, se částka snížila na deset milionů korun. Elektronická aukce na dodávku plynu se nakonec nekonala, protože do soutěže se přihlásil pouze současný dodavatel. Ten ale snížil svou nabídku o milion korun.

Číst dál...

Projekt Efektivní energetický region Jižní Čechy – Dolní Bavorsko informuje o obnovitelných zdrojích

solarni_energie
Projekt Efektivní energetický region Jižní Čechy – Dolní Bavorsko má zlepšit vědomí lidí o využívání obnovitelných zdrojů energie. Barbora Blanková z TÜV SÜD Czech s.r.o., která se na projektu podílí, řekla ve středu novinářům, že realizační tým připravil pro zájemce bohatou informační kampaň.

Číst dál...

Investoři do fotovoltaických zařízení chystají ústavní stížnost

solarni_elektrarny_01
Na začátku listopadu poslanecká sněmovná schválila novelu omezující podporu solárních elektráren, která má zabránit zdražení elektřiny. Této novele se však brání investoři do fotovoltaických zařízení v České republice. Chtějí získat podporu aspon sedmnácti senátorů a tím zabránit odhlasování novely.

Číst dál...

Obyvatelé Vysočiny se ve sběru bílého elektra umístili na sedmém místě

elektroodpad
Až 1,9 kilogramu elektrošrotu zrecykloval  každý obyvatel kraje Vysočina od začátku roku prostřednictvím kolektivního systému ELEKTROWIN. V celkovém objemu sesbírali obyvatelé kraje Vysočina 1003 tun vysloužilé bílé techniky. Kraj se tak ve srovnání s ostatními řadí na sedmé místo.  První místo patří Plzeňskému kraji, kde na jednoho obyvatele připadá téměř 2,5 kilogramu elektroodpadu.

Číst dál...

REKLAMA