Video

REKLAMA

Partnerské weby

LOGO_vysocina_chutna

Konference pro pedagogy mateřských škol se uskuteční ve Velkém Meziříčí

ucitelky_materskych_skol
Pedagogové mateřských škol se mohou těšit na krajskou konferenci, která proběhne ve Velkém Meziříčí už 28. března a bude zaměřena na nabídku environmentálních aktivit organizací kraje Vysočina.

Krajská konference Mrkvička 2011 je jednou z činností projektu Mrkvička – podpora ekologické výchovy do mateřských škol kraje Vysočina, spolufinancovaného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. „Projekt probíhá od listopadu 2010 a během prvních čtyř měsíců se do Mrkvičky zapojilo už šedesát mateřských škol od Žirovnice po Velkou Bíteš a od Malče až po Jemnici,“ informuje programová asistentka Martina Jindřišková a pokračuje:
„Mimo jiné nabízíme pedagogům mateřských škol také poradenství v oblastech:
pomoc s projekty, ekonápady do běžného dne, literatura, ekoprovoz MŠ, přírodní zahrada, školní jídelna, biopotraviny, regionální produkty a dalších.“

REKLAMA

Březnová krajská konference bude zaměřena na možnosti kraje Vysočina.

„Úvodní slovo pronese pan ředitel organizace Chaloupky o.p.s., Jozef Zetěk. V dopoledním bloku příspěvků budou účastníkům představeny aktivity Zoo Jihlava, Záchranné stanice živočichů Pavlov, střediska ekologické výchovy Mravenec, Lesů ČR. Budeme se zabývat i zahradami mateřských škol a jejich možnostmi. Dále zazní prezentace dobré praxe některé školky ze sítě Mrkvička,“ nastiňuje program Marie Rajnošková, programová manažerka projektu Mrkvička, a  doplňuje: „V rámci konference proběhnou také dva bloky praktických dílen. Každý z účastníků bude mít možnost navštívit dvě, jednu v dopoledním a jednu odpoledním bloku, z následující nabídky:  Metody muzikoterapie, Pohádkové tvoření z přírodnin, Zdraví ve vašich rukou – reflexní terapie.

Na konferenci je možné se přihlásit do pondělí 21. března na adrese www.chaloupky.cz/mrkvicka.

REKLAMA